Укрпошта в I кварталі отримала 128 млн грн збитків

Національний поштовий оператор АТ “Укрпошта” за січень-березень 2021 р. отримав 128 млн грн збитків, повідомляє генеральний директор компанії Ігор Смілянській.

“Укрпошта розкриває результати за 1 квартал 2021 року — 128 мільйонів гривень збитку”, — пише він у Facebook.

Смілянський наголошує, що Укрпошта зазнала збитків, незважаючи на зростання у першому кварталі цього року обсягу посилок по Україні на 36% та обсягу міжнародних посилок на 30%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За його словами, компанія зазнала збитків у зв’язку з тим, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), відмовляється піднімати тарифи на відправлення листів, у той час як в Україні зросли тарифи на авіаперевезення, мінімальна зарплата, оплата комунальних послуг, вартість палива та оренди приміщень.

Смілянський зазначає, що НКРЗІ вирішила залишити тариф на доставку листів у 2021 р. на рівні 2020 р. — 9 грн. Він додав, що регулятор запропонував Укрпошті підвищити тариф на листи на 10% з 1 липня (або 5% за рік), але витрати компанії зросли на 30-40% і це підвищення не дасть результатів.

“Більш того, якщо тарифи залишаться такими як зараз, і постанова Кабміну 277 щодо примусового переведення пенсіонерів у банк залишиться в силі, то крім стресу і проблем для 2+ мільйонів пенсіонерів, і звільнення 14000+ співробітників, Укрпошта закінчить рік з 700+ мільйонами гривень збитку”, — попереджає керівник національного оператора зв’язку.

Смілянський також нагадав, що за 2020 р. Укрпошта отримала понад 160 млн грн чистого прибутку.

“Ми увійшли в “Червону книгу” унікальних держкомпаній, які не тільки вижили в умовах коронавірусу і конкуренції, а й показали позитивний результат. З цього прибутку, за рішенням Кабміну, Укрпошта виплатить 50% (або 80+ мільйонів гривень) дивідендів до бюджету”, — розповідає Смілянській.

Він додав, що такого показника вдалось досягти завдяки зростанню: кількості посилок — на 25%, платежів — на 19% та переказів — на 13%.

Нагадаємо, Укрпошта отримала за 2019 р. 607 млн грн чистого прибутку до оподаткування, порівняно зі збитками у 627 млн грн у 2018 р.

Як вже повідомляло NotaВene, національний поштовий оператор “Укрпошта” запустив в своїх відділеннях послугу поповнення банківською картою. Послуга доступна в більше 3000 відділень, обладнаних платіжними терміналами. 

Total
0
Shares
Previous Article

Новим міністром енергетики став Герман Галущенко

Next Article

Чистий прибуток Facebook збільшився на 94%

Related Posts
Total
0
Share