Укроборонпром завершив 2020 р. з чистим прибутком 2,5 млрд грн

Державний концерн “Укроборонпром” завершив 2020 р. з чистим прибутком 2,5 млрд гривень. Про це повідомляє проєкт Марлін, який проаналізував зведений звіт концерну про виконання показників фінансового плану державних підприємств за 12 місяців 2020 р.

Варто зазначити, що виконання фінансового плану за минулий рік, у якому був запланований чистий прибуток на суму 2,096 млрд грн, склало 121,9%.

За результатами 2019 року концерн “Укроборонпром” відзвітував про 1,2 млрд грн прибутку.

За минулий рік підприємствами-учасниками концерну сплачено податків, зборів та інших обов’язкових платежів на суму 7,1 млрд грн, що більше від запланованої сплати на 182 млн грн (виконання плану на 102,6%).

Разом з тим аналіз звіту за 2020 рік свідчить, що за показником чистий дохід від реалізації продукції на внутрішньому ринку та на експорт, виконання плану сягнуло 89,3% та становить 37,4 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зазначений показник зменшився на 2,3 млрд грн (на 5,8%).

Серед проблем, проблем, які вплинули на виробничі та фінансові показники, Укроборонпром називає обмеження, які були введені в країні та світі, у зв’язку пандемією COVID-19, а також податкове навантаження на підприємства; компенсація витрат Пенсійному фонду на виплату і доставку пільгових пенсій; низька завантаженість виробничих потужностей підприємств державними контрактами та незначним фінансуванням укладених контрактів; незадовільна робота деяких керівників в управлінні державним майном.

Станом на 31 грудня 2020 р. в управлінні державного концерну знаходилися 118 суб’єктів господарювання: сім казенних підприємств, 99 державних підприємств та 12 акціонерних товариств.

Нагадаємо, що до переліку підприємств зі складу державного концерну “Укроборонпром”, які отримали право самостійного експорту продукції власного виробництва, увійшли “Новатор”, “НВК “Іскра”, “Луцький ремонтний завод “Мотор” та “Авіакон”. 

Як вже повідомляло NotaВene, у квітні державний концерн “Укроборонпром” на виконання рішення Кабінету міністрів передав до Фонду державного майна (ФДМУ) 15 державних підприємств та корпоративні права ще двох акціонерних товариств, які втратили своє значення для обороноздатності країни. Триває передача ще двох підприємств, визначених постановою уряду від 9 грудня 2020 р.: одного — до ФДМУ та одного — до сфери управління Міністерства оборони.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна за рік збільшила військові видатки на 10%

Next Article

Продажі персональних комп'ютерів за рік зросли на 44%

Related Posts
Total
0
Share