Укроборонпром передав до Фонду держмайна 15 підприємств

Державний концерн “Укроборонпром” на виконання рішення Кабінету міністрів передав до Фонду держмайна (ФДМУ) 15 державних підприємств та корпоративні права ще двох акціонерних товариств, які втратили своє значення для обороноздатності країни.

Триває передача ще двох підприємств, визначених постановою уряду від 9 грудня 2020 р.: одного — до ФДМУ та одного — до сфери управління Міністерства оборони.

Згідно із постановою № 1229 Кабінету міністрів зі складу Укроборонпрому було виведено 17 державних підприємств та передано корпоративні права ще двох акціонерних товариств. Таким чином, на сьогодні до складу Укроборонпрому входять 118 підприємств, з яких 21 — на тимчасово окупованій території.

Перелік підприємств, переданих до ФДМУ:

 1. ДП “Вінницький авіаційний завод “ВІАЗ”
 2. ДП “Запорізький автомобільний ремонтний завод”
 3. ДП “Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння”
 4. ДП “Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління”
 5. ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод”
 6. ДП “171 Чернігівський ремонтний завод”
 7. ДП “Укроборонресурси”
 8. ДП “Український радіотехнічний інститут”
 9. ДП “Укроборонлізинг”
 10. ДП “Рівненський автомобільний ремонтний завод”
 11. ДП “Спеціальне конструкторське бюро “Молнія”
 12. ДП “Науково-дослідний інститут “Буран”
 13. ДП “Центральне конструкторське бюро “Ізумруд”
 14. ДП “Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання”
 15. ДП “Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут”
 16. ВАТ “Завод “Квант”
 17. ПАТ “Херсонський завод “Судмаш”

У процесі передачі до ФДМУ перебуває ДП “Харківський завод транспортного устаткування” та до Міноборони — ДП “Українська авіаційна транспортна компанія”. Наразі до обидвох відомств направлені відповідні пакети документів, необхідні для підготовки актів приймання-передачі.

Підприємства Укроборонпрому, які увійшли до переліку на відчуження, де-факто давно втратили будь-який зв’язок з оборонно-промисловим комплексом і або не здійснювали фінансово-господарської діяльності, або були збитковими та мали незадовільні економічні показники.

Загальна вартість активів зазначених підприємств станом на 1 липня 2020 р. становила понад 280,6 млн грн. При цьому тільки за перше півріччя 2020 р. вони отримали збитків майже 15 млн грн, а сума загальної заборгованості із заробітної плати становить понад 7,6 млн грн.

Даній постанові уряду передувало раніше ухвалене наглядовою радою концерну рішення про виведення згаданих підприємств зі складу Укроборонпрому. Це дає змогу забезпечити ефективне використання майна підприємств, які втратили своє значення для обороноздатності країни, а також зосередитися на реформуванні тих, які повинні скласти кістяк майбутніх галузевих об’єднань трансформованого концерну.

Нагадаємо, у грудні минулого року Кабінет міністрів затвердив перелік з 18 підприємств державного концерну “Укроборонпром”, які будуть виставлені на приватизацію.

Як вже повідомляв NotaВene, до переліку підприємств зі складу державного концерну “Укроборонпром”, які отримали право самостійного експорту продукції власного виробництва, увійшли “Новатор”, “НВК “Іскра”, “Луцький ремонтний завод “Мотор” та “Авіакон”. 

Total
0
Shares
Previous Article

Дефіцит мікросхем збережеться до 2022 р.

Next Article

НБУ підвищує ставку, щоб повернути іноземних покупців ОВДЗ

Related Posts
Total
0
Share