Укроборонпром отримав у першому півріччі понад 500 млн грн прибутку

За перше півріччя 2021 р підприємства державного концерну “Укроборонпром” прозвітували про 517,6 млн гривень зведеного чистого прибутку, з посиланням на звіт про виконання показників фінансового плану концерну повідомляє Марлін.

Варто зазначити, що до звіту включені фінансові показники 78 суб’єктів господарювання.

“Загальна сума доходів підприємств становить 10,3 млрд грн. За даним показником виконання плану становило 99,5%”, — зазначає Укроборонпром.

Станом на липень 2021 р активи концерну оцінюються у 73,6 млрд грн. Укроборонпром також має 48,3 млрд грн фінансових зобов’язань.

Протягом звітного періоду підприємствами Укроборонпрому сплачено податків, зборів та інших обов’язкових платежів на суму 1,9 млрд грн, що більше від плану на 209 млн грн (виконання на 112,3%).

У звіті також йдеться про проблеми підприємств-учасників концерну, які негативно вплинули на формування фінансових показників: 

— перенесення термінів виконання діючих контрактів на невизначений термін, пов’язане з призупиненням експортно-імпортних операцій через COVID-19;

— низька завантаженість виробничих потужностей підприємств державними контрактами та незначним фінансуванням укладених контрактів;

— незадовільна робота деяких керівників в управлінні державним майном.

Негативні фактори призвели до того, що деякі підприємства перейшли на скорочений тиждень роботи. Для покращення ситуації на підприємствах управлінням Укроборонпрому було звільнено п’ять керівників, ще одного — увільнено від виконання обов’язків, одному оголошено догану.

Нагадаємо, що в липні Верховна Рада ухвалила закон “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”, який передбачає проведення реформи корпоративного управління концерну “Укроборонпром”. Документ досі знаходиться на підписі у президента Володимира Зеленського.

Як вже повідомляло NotaВene, у квітні державний концерн “Укроборонпром” на виконання рішення Кабінету міністрів передав до Фонду державного майна (ФДМУ) 15 державних підприємств та корпоративні права ще двох акціонерних товариств, які втратили своє значення для обороноздатності країни. Триває передача ще двох підприємств, визначених постановою уряду від 9 грудня 2020 р.: одного — до ФДМУ та одного — до сфери управління Міністерства оборони.

Про те, як проєкт корпоратизації державного концерну “Укроборонпром” схвалили президент, РНБО і Верховна Рада, але процес застопорився зусиллями Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Доходи держбюджету в серпні склали на 8,7% більше плану

Next Article

АМКУ розпочав справу проти Київтеплоенерго

Related Posts
Total
0
Share