Укренерго у третьому кварталі отримала 2,7 млрд грн збитку

За січень-вересень 2021 р Націонална енергетична компанія “Укренерго” отримала 2,7 млрд грн збитків, лише за третій квартал — 3 млрд грн, з посиланням на виконання фінансового плану державного підприємства повідомляє Марлін.

Якщо ще за результатами першого півріччя поточного року в оператора електроенергії був прибуток на суму 306,7 млн грн, то вже за липень-вересень компанія отримала збитків на майже 3 млрд грн. Щоправда це значно кращий результат, аніж в минулому році, адже тоді за дев’ять місяців збитки держпідприємства склали 28,5 млрд грн, що майже в десять разів більше за цьогорічний показник.

Укренерго причиною збитковості називає сезонне збільшення генерації відновлювальних джерел енергії, перед якими підприємство має спеціальні зобов’язання. Так, станом на вересень компанія мала 77 млрд грн фінансових зобов’язань та забезпечень, частина з яких були саме перед виробниками відновлювальних джерел енергії.

При цьому на оплату праці 8 038 осіб Укренерго щомісячно витрачає 261 млн гривень. До прикладу, місячна зарплата керівника компанії складає 1,1 млн грн, а члена правління — 576 тис грн.

Нагадаємо, що за другий квартал поточного року підприємства Міністерства енергетики отримали 295,5 млн гривень сукупних чистих збитків.

Загалом 24 енергетичних державних підприємства отримали збитки на суму 441,7 млн грн, у той час як 15 підприємств принесли прибуток — 146,2 млн грн. Одне підприємство вийшло в “нуль”.

Як вже повідомляло NotaВene, Національна енергетична компанія “Укренерго” за три квартали звітувала про збиток 2,74 млрд грн (за цей же період минулого року був збиток 28,55 млрд грн). Якщо за І квартал був прибуток 3,73 млрд грн, а за ІІ квартал — збиток 3,42 млрд грн, то збиток Укренерго за ІІІ квартал — 3 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Витрати користувачів на мобільні застосунки зросли на 25%

Next Article

Виробництво металоконструкцій зросло на 6%

Related Posts
Total
0
Share