Укренерго розмістила єврооблігації на 825 млн дол.

Національна енергетична компанія “Укренерго“ розмістила на Лондонській фінансовій біржі п’ятирічні “зелені” єврооблігації (Green and Sustainability-linked bonds) на загальну суму 825 млн дол. під ставку 6,875%, повідомляє оператор.

“НЕК “Укренерго” успішно здійснила дебютний випуск п’ятирічних зелених єврооблігацій сталого розвитку [Green and Sustainability-linked bonds] на суму 825 млн доларів США з дохідністю 6,875%. Під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що свідчить про значну зацікавленість міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії”, — повідомляє Укренерго.

Як зазначається, підсумковий попит на єврооблігації компанії становив близько 2,1 млрд дол., а мінімальний торговий лот становив 200 тис. дол. Термін погашення — 9 листопада 2026 р.

“Сьогодні — важливий момент в історії Укренерго. Нам вдалося здійснити знакову трансакцію з випуску єврооблігацій з інноваційною Green та Sustainability-Linked структурою на світових ринках капіталу, яка також стає вагомим орієнтиром для інших українських емітентів. Що ще важливіше, угода представляє собою визначний крок до вирішення дисбалансів на українському ринку електроенергетики відповідно до зобов’язань України перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел”, — заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Агентство Fitch оцінило євробонди Укренерго на рівні “B”. Організаторами розміщення виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs і Укрексімбанк. Для порівняння відсоткова ставка по п’ятирічним державним облігаціям США становить 1,192%.

У жовтні потчоного року Кабінет міністрів надав Укренерго державні гарантії обсягом до 22,8 млрд гривень (865 млн дол. за курсом на момент виходу постанови) для випуску єврооблігацій з метою погашення боргів за електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Нагадаємо, що АТ “Укрзалізниця” розмістила п’ятирічні єврооблігації на 300 млн дол. під 7,875% річних.

Як вже повідомляло NotaВene, Державне агентство автомобільних доріг розмістило єврооблігації на 700 млн доларів зі ставкою 6,25%. За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, “в ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже 2,4 млрд дол”.

Варто зазначити, що в липні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку допустила до обігу в Україні єврооблігації п’яти українських компаній, випущені через іноземних емітентів.

Зокрема, на внутрішньому ринку можна буде купити доларові папери Укрексімбанку (погашення — січень 2025 р, купон — 9,75%), МХП (травень 2024 р, 7,75%), НАК “Нафтогаз України” (липень 2022 р, 7,375%), “Vodafone Україна” (лютий 2025 р, 6,2%). Крім того допущені до торгівлі в Україні єврооблігації в євро ДТЕК ВДЕ з погашенням у листопаді 2024 р з купоном 8,5% річних.

Total
0
Shares
Previous Article
Новий ноутбук з гнучким екраном від Lenovo буде коштувати не менше $2 тис.

Світовий ринок ноутбуків зріс на 8%

Next Article

Україна збільшила надходження від експорту рибної продукції

Related Posts
Total
0
Share