Укрексімбанк у І кварталі 2021 р. отримав 327 млн грн прибутку

Державний Укрексімбанк у І кварталі 2021 р. отримав 327 млн грн прибутку на противагу збитку в 2 млрд грн у січні-березні 2020 р. За даними банку, тільки у березні отримано 125 млн грн прибутку, повідомляє Фінансовий клуб.

Прибуток Укрексімбанку у першому кварталі забезпечено за рахунок виконання основних планових показників — чистий процентний дохід виконано на 101%, чистий непроцентний дохід — на 104%.

Показник ефективності діяльності CIR досяг 52% і перевершив запланований у 69%, як за рахунок дохідної, так і витратної частини. Зокрема економія за адміністративними витратами становила понад 20%.

Частка непрацюючих кредитів у 53% у загальному портфелі Укрексімбанку залишається високою, але робота нового портфелю та загальний розвиток бізнесу вже дозволяють значно знизити тиск NPL на фінансові результати.

Укрексімбанк повернув у березні 142 млн грн NPL. Кошти надійшли за рахунок продажу заставного майна, а саме частини майнового комплексу “Заводу напівпровідників” у Запоріжжі.

Операційний результат за квартал перевищив півмільярда гривень, тоді як за січень-березень 2020 р. він склав лише 81 млн грн.

“Попередній операційний результат березня, до резервів та переоцінок, уперше з середини 2019 р. досяг 200 млн грн і тепер не повинен зменшуватися. Це завдання не з легких, і на тлі продовження пандемії — виклик, але саме такі амбіційні плани ми ставимо перед собою до кінця року”, — зазначає голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер.

У січні Укрексімбанк отримав 102 млн грн прибутку вперше з грудня 2019 р., а у лютому заробив 99,5 млн грн. Таким чином за перші два місяці року прибуток склав 201,9 млн грн.

Нагадаємо, торік Укрексімбанк отримав 5,6 млрд грн збитків і став найзбитковішим українським банком за підсумками 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Ринок землі – очікування та страхи фермерів

Next Article

Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

Related Posts
Total
0
Share