Укравтодор залучив кредит від шести банків на 376 млн дол.

Договір про надання консорціумного кредиту на суму 376 млн доларів США терміном на п’ять років для фінансування програми “Велике будівництво” підписали з Державним агентством автомобільних доріг Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, ТАСкомбанк, Банк Кредит Дніпро та ПУМБ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Укравтодор отримує фінансування в 376 млн дол. і зможе продовжувати “Велике будівництво”. Ставка за кредитом становить 4,9% річних у валюті”, — заявив голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер на церемонії підписання договору.

За його словами, Укрексімбанк як координатор кредиту надав 45% від суми фінансування в еквіваленті 165 млн дол., Ощадбанк — до 150 млн дол., Укргазбанк — до 50 млн дол., банк “Кредит Дніпро” — 13 млн дол., ПУМБ — до 10 млн дол., а ТАСкомбанк — до 14 млн дол.

Зазначається, що Укравтодор отримав єдині від усіх банків-партнерів умови і в подальшому взаємодіятиме виключно з банком-координатором.

Передумовами реалізації проєкту стали консультації з Міністерством інфраструктури щодо продовження фінансування програми “Велике будівництво”, де було зазначено, що жоден український банк не може самостійно надати таку значну суму коштів, адже вона перевищує нормативи банків.

Нагадаємо, що Державне агентство автомобільних доріг розмістило єврооблігації на 700 млн доларів зі ставкою 6,25%.

Як вже повідомляло NotaВene, Кабінет міністрів у 2021 році затвердив надання Укравтодору гарантій на 10 млрд грн на позики терміном до 15 років і перелік проєктів, на реалізацію яких можуть залучатися кошти під ці гарантії для збільшення обсягів будівництва нових доріг і реконструкції. 

У 2020 р Укравтодор отримав держгарантії на 23,5 млрд грн. Під них на внутрішньому ринку були розміщені 12-місячні облігації на суму 5,78 млрд грн у квітні, на 5,08 млрд грн — у червні і на 3,5 млрд грн — у листопаді. Крім цього, в серпні Укравтодор розмістив трирічні облігації на суму 2,87 млрд грн, у листопаді — п`ятирічні, на 2 млрд грн. Покупцем їх виступав Укрексімбанк.

Total
0
Shares
Previous Article

Капітальні інвестиції в агропром зросли на третину

Next Article

Продажі персональних комп'ютерів у Західній Європі сповільнили зростання до 3%

Related Posts
Total
0
Share