Український ринок злиття та поглинання зріс на 80%

У 2021 році в Україні обсяг анонсованих та завершених угод злиття та поглинання (M&A), включаючи корпоративні угоди, угоди з приватизації та венчурні угоди з технологічних компаній, збільшився на 80% порівняно з 2020 р — до 2,14 млрд доларів США. Кількість угод M&A зросла на 35% — до 108, повідомляє інвестиційна компанія InVenture.

“З огляду на невисоку публічність та прозорість угод, ми припускаємо, що розмір ринку може бути вищим як мінімум на 20% і, відповідно, оцінюється в 2,5 млрд дол.”, — уточнює інвесткомпанія.

Найбільша кількість угод M&A припала на такі галузі:

  • IT-сектор — 31 угода на суму 756 млн дол.
  • сільське господарство та агробізнес — 17 угод на 154 млн дол.
  • харчова промисловість — 14 угод на 58 млн дол.
  • фінансова діяльність — 8 угод на 109 млн дол.
  • видобувна промисловість — 8 угод на 108 млн дол.
  • транспорт та складське господарство — 8 угод на 34 млн дол.

Найбільша угода року — купівля Дніпровського металургійного комбінату Дніпровського коксохімічного заводу з групи “Метінвест”, що раніше входив до ІСД, за 340 млн дол.

Нагадаємо, що економічний вплив пандемії COVID-19 зупинив зростання ринку злиття та поглинання в Україні, яке тривало упродовж трьох років поспіль: вартість угод M&A зменшилася на 62% до 925 млн дол. у 2020 р. 

Протягом 2020 р. було оголошено 69 транзакцій, що на 15% менше у порівнянні з попереднім роком.

Економічна турбулентність значно більше вплинула на довіру інвесторів до українського ринку злиття та поглинань, ніж у інших регіонах. Для прикладу, у Центральній та Східній Європі вартість угод M&A впала на 16%, а в світі загалом на 7%.

Як вже повідомляло NotaВene, Метінвест за 9,17 млрд грн придбав Дніпровський металургійний комбінат; стартап Grammarly, який заснували уродженці України, у ході нового раунду отримав оцінку 13 млрд доларів США. Всього два роки тому сервіс, який допомагає перевірити правопис у текстах англійською мовою, став “єдинорогом”. Сервіс покращення текстів Grammarly залучив 200 млн дол. інвестицій, а його оцінка досягла 13 млрд дол.; американська компанія у сфері дизайну та маркетингу VistaPrint викупила 100% акцій української компанії, яка розробляє фотосток Depositphotos та онлайн-редактор Crello; Фонд державного майна завершив конкурс з приватизації АТ “Перший Київський машинобудівний завод” (ПКМЗ, колишній завод “Більшовик”). Переможцем аукціону стало ТОВ “Дженерал Комерс” зі статутним капіталом 4 тис. грн, яке запропонувало державі 1, 429 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

90% всіх биткоінів знаходяться в обігу

Next Article

Мінфін залучив до бюджету майже 11 млрд грн через продаж ОВДП

Related Posts
Total
0
Share