Український ринок злиття та поглинання впав до рівня 2017 р.

Економічний вплив пандемії COVID-19 зупинив зростання ринку злиття та поглинання в Україні, яке тривало упродовж трьох років поспіль: вартість угод M&A зменшилася на 62% до 925 млн дол. у 2020 р. Про це повідомляє Фінансовий клуб з посиланням на дослідження KPMG “M&A Radar 2020: Україна”.

Протягом 2020 р. було оголошено 69 транзакцій, що на 15% менше у порівнянні з попереднім роком.

Економічна турбулентність значно більше вплинула на довіру інвесторів до українського ринку злиття та поглинань, ніж у інших регіонах. Для прикладу, у Центральній та Східній Європі вартість угод M&A впала на 16%, а в світі загалом на 7%.

Зменшення вартості угод M&A частково пояснюється нижчим рівнем прозорості: розкривалася інформація про вартість лише щодо 48% угод. У 2019 р. цей показник становив 59%. Водночас середня вартість транзакцій зменшилась до 28 млн дол. Зниження середньої вартості транзакцій відображає поєднання таких чинників, як небажання деяких інвесторів вкладати капітал під час пандемії, неспроможність деяких інвесторів залучити фінансування протягом цього періоду та бажання продавців, фінансовий стан яких не постраждав, відкласти укладення угод в очікуванні кратного підвищення вартості бізнесу.

Загальна структура угод M&A в Україні залишається відносно стабільною: на вітчизняні угоди припадає 62% (43 угоди) транзакцій, оголошених протягом 2020 р. Найбільшою вітчизняною угодою в минулому році стало придбання ТОВ «Єврожитлогруп» (власник бізнес-центру 101 Tower) компанією Dragon Capital за 110 млн дол.

Незважаючи на спричинені пандемією обмеження щодо пересувань, угоди M&A в Україні за участі іноземних інвесторів становили понад третину від обсягу усіх угод у 2020 р., при цьому було оголошено 25 угод (у 2019 р. — 32). Іноземні інвестори надавали перевагу секторам “Інновації та технології” (дев’ять угод), “Сільське господарство” (шість угод), “Транспорт та інфраструктура” (чотири угоди), на які припало понад три чверті усіх угод за участі іноземних інвесторів.

Придбання компанією DP World (світовий лідер у розробці рішень з глобальних ланцюгів постачання) за 130 млн дол. 51% акцій “ТІС-Контейнерний Термінал” (порт Південний, Одеська область) стало найбільшою угодою M&A за участю іноземних інвесторів в Україні.

“Незважаючи на певні перешкоди, є причини бути обачно оптимістичними щодо перспектив ринку угод зі злиття та поглинання в Україні та більш широких інвестицій у країну в 2021 р. Наприклад, Dragon Capital планує інвестувати близько 200 млн дол. цього року, що означатиме повернення до допандемічного рівня інвестицій, а в лютому 2021 р. Об’єднані Арабські Емірати та Україна підписали інвестиційні меморандуми на 3 млрд дол. Така заява про наміри не залишиться непоміченою іншими інвесторами, що спостерігають за інвестиційним потенціалом України”, — зазначає KPMG.

Нагадаємо, в першому кварталі обсяг злиттів і поглинань (M & A) в світі досяг 1,3 трлн дол., що стало рекордним показником з 1980 р. У порівнянні з першим кварталом минулого року кількість угод M & A виросла всього на 6%, проте за обсягом угод зростання склало 93%. Майже половина угод була здійснена в США — 654 млрд дол., зростання на 160%. На другому місці йде Європа з 277 млрд дол. і зростанням на 24,5%, на третьому Азія з 206 млрд дол. і зростанням на 44,9%.

Як вже повідомляв NotaВene, Антимонопольний комітет надав Fozzy Group, другому за оборотами рітейлеру України, дозвіл на набуття контролю над активами рітейлової групи “Фуршет”.

Total
0
Shares
Previous Article

Ринкова капіталізація всіх видів існуючих криптовалют перевищила 2 трлн дол.

Next Article

Ахметов збагатився і став єдиним українцем у топ-500 багатіїв

Related Posts
Total
0
Share