Українські суднобудівники в 2020 р побудували 18 суден

У минулому році на суднобудівних підприємствах, що входять в асоціацію Укрсудпром (10 підприємств), побудовано 18 судів і одна плавуча споруда — 57-метровий причал на заводі “Паллада”. Основна частина з цих плавзасобів призначена для внутрішнього ринку, повідомляє GMK Center.

“Нібулон” в минулому році побудував дев’ять плавзасобів: три портові буксири, три несамохідних судна-майданчика проєкту В1500, баржу проєкту NBL-91 і два спеціалізованих самохідних судна.

Одна баржа вантажопідйомністю 2 тис. т, створена за допомогою ліхтерів-донорів, була побудована на Кілійському суднобудівно-судноремонтному заводі для Українського Дунайського пароплавства. ВМС України отримали один розвідувальний корабель проєкту “Лагуна” і вищевказаний причал.

Крім того, на ізмаїльських судноремонтних верфях “Дунайсудоремонт” і “ДУНАЙСУДНОСЕРВІС”, які не є членами Укрсудпрому, побудовано три баржі на замовлення компаній “Грейн-трансшипмент” (дві баржі по 2,3 тис. т) і “АгроВіста”. Зокрема, для “АгроВісти” побудована найбільша в Україні баржа D-6000, яка здатна одночасно перевозити 6 тис. т зерна.

За словами виконавчого директора Укрсудпрому Сергія Лисенка, на експорт було відправлено два корпуси танкера-хімовоза, побудовані на верфях Smart Maritime Group (SMG) для компанії VEKA Shipbuilding WT B.V. і дві баржі, побудовані на заводі “Океан”, для нідерландської компанії Eurobulk.

Крім того, як зазначив Лисенко, на підприємствах Укрсудпрому в минулому році відремонтували 206 судів: для внутрішнього ринку — 168, для іноземних замовників — 38 плавзасобів.

Нагадаємо, що в 2019 р на підприємствах, що входять в Укрсудпром, побудовано 14 судів: для внутрішнього ринку — 12, на експорт — два. Обсяг судноремонту в минулому році склав 190 судів: для внутрішнього ринку — 149, на експорт — 41 одиниць.

Як вже повідомляло NotaВene, по річці Дніпро за п’ять місяців 2021 р було перевезено 4,49 млн т вантажів, що на 60,8% або на 2,2 млн тонн більше, ніж за аналогічний період 2020 р.

Нагадаємо, що за 12 місяців 2020 р по Дніпру було перевезено 11,25 млн т вантажів, що на 4,8% або 542,8 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період 2019 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Ізраїль першим у світі заборонив продаж хутра

Next Article

Мінсільгосп США підвищив прогноз по урожаю пшениці в Україні

Related Posts
Читать дальше

Уряд підтримав залучення 270 млн евро на реконструкцію льотної зони аеропорту Бориспіль

3 лютого Кабінет міністрів на засіданні підтримав розпорядження президента Володимира Зеленського “Про делегацію України для участі в переговорах…
Total
0
Share