Українські домогосподарства інвестували 600 млн евро у сонячну енергетику

Станом на кінець 2020 року в Україні налічується більше 29 900 домогосподарств, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягає 780 МВт, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

Обсяг вкладених інвестицій в домашні СЕС становить 600 млн євро. Так, на кінець 2019 р. нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. Два року тому, на кінець 2018 р., таких родин було у чотири рази менше — лише 7450 домогосподарств.

“Ми спостерігаємо, як починає змінюватися ставлення людей до енергоспоживання на користь “чистої” енергії. Адже встановлюючи сонячні електростанції у своїх домогосподарствах, родини вкладають кошти у власну енергонезалежність. Завдяки СЕС вони самостійно генерують потрібну їм електроенергію та заощаджують витрати на оплату комунальних платежів”, — коментує статистичні дані т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

До трійки областей-лідерів за кількістю встановлених домогосподарствами СЕС входять: Дніпропетровська область — 4184; Тернопільська — 2512; Київська — 2350.

Заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко звертає увагу на те, що СЕС у домогосподарствах є малою енергогенерацією, яку необхідно активніше розвивати в Україні. Така генерація є ефективною, оскільки виробництво електроенергії відбувається у точці споживання.

“Крім того, важливо зазначити, що в Україні вже побудовані потужності, що виробляють обладнання, зокрема, для сонячних електростанцій. Так, завод KNESS у Вінниці має потужність випуску сонячних панелей на 400 МВт у рік. Тобто кошти, сплачені за обладнання, залишаються в Україні, створюючи нові робочі місця, збільшуючи надходження податків до бюджетів”, — наголошує Шафаренко.

Як вже повідомляв Nota Вene, на 30 листопада 2020 р. в Україні налічувалося більше 27 000 домогосподарств, в яких встановлені домашні сонячні електростанції.

Нагадуємо, у 2020 р. на основі відновлюваних джерел енергії Німеччина виробила 246 ТВт/ год., а їх частка у виробництві електрики вперше перевищила 50%.

Total
0
Shares
Previous Article

Промислове виробництво за рік впало на 5,2%

Next Article

У минулому році пасажири Укрзалізниці купили 66% квитків онлайн

Related Posts
Total
0
Share