Українська промисловість у 2021 р завдала шкоди довкіллю на 67 млн грн

Промисловість завдала понад 67 млн грн збитку екології України в першому кварталі 2021 р. Про це заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час Всеукраїнського форуму Україна 30. Екологія.

“Тільки за перші три місяці 2021 року Держекоінспекція склала понад 4,8 тисячі адмінпротоколів про екологічні порушення. У середньому на одному підприємстві ми фіксуємо чотири факти недотримання природоохоронного законодавства”, — сказав Мальований.

Він зауважив, що для зміцнення екологічного контролю за промисловістю Держекоінспекція проводить внутрішню трансформацію, проводиться закупівля нового обладнання.

За словами голови інспеції, екологізацію виробництва здійснюють поодинокі підприємства.

“Співпрацюємо з Національним центром управління та випробування космічних засобів, отримуючи супутникові знімки для виявлення незаконного видобутку надр, засмічення тощо. На жаль, досягнення цього KPI заважають мізерні штрафи за недопуски і забруднення навколишнього середовища, низькі зарплати інспекторів, недостатнє фінансування на оплату судового збору”, — розповів голова інспекції.

Мальований підкреслив, що для усунення цих проблем і для сприяння модернізації промислового комплексу необхідно комплексне оновлення законодавства.

“Якісний екологічний контроль — один з найважливіших кроків для допомоги бізнесу. Він сприятиме осучасненню, екологізації, енергоефективності промисловості і посиленню її конкурентоспроможності на зовнішньому ринку”, — підсумував Мальований.

Нагадаємо, що проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 р. Це додаткових 25%, коли 2016 р. Україна взяла на себе зобов’язання скоротити викиди на 40%, розповідає в окремому матеріалі NotaВene.

Скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Варто зазначити, що Європейський Союз планує запровадити витрати на викиди вуглецю для імпорту товарів, включаючи сталь, цемент і електрику.

14 липня Європейська комісія повинна запропонувати свою політику прикордонних тарифів на викиди вуглецю. Цей крок покликаний поставити компанії ЄС нарівні з конкурентами в країнах з більш слабкою вуглецевої політикою.

Total
0
Shares
Previous Article

Укртранснафта збільшила транзит нафти на 8%

Next Article

Україна увійшла в топ-10 експортерів курятини

Related Posts
Total
0
Share