Українська ГТС може відмовитися від кількох тисяч км газопроводів

ГТС України і Ямал—Європа мають усі шанси перетворитися на балансуючі газопроводи, що замикають пикові нагрузки, на які Газпром буде виділяти протягом року по 10-20 млрд кубометрів газу. Для українського оператора це може означати неминучу відмову від великої кількості компресорних станцій і кількох тисяч км газопроводів, повідомляє NotaВene.

Для української ГТС з її великою пропускною здатністю, перехід у в статус балансуючого газопроводу пов’язаний з фінансовими та технічними проблемами. Як стверджує НАК “Нафтогаз України”, при транзиті менше 40 млрд куб. м газу на рік утримання газотранспортної системи в таких обсягах нерентабельно.

Нагадаємо, що після запуску у 2011-2012 рр двох ниток Північного потоку-1 Україна втратила дохівд від транзиту 55 млрд кубометрів газу.

Менеджмент ТОВ “Оператор ГТС України” наразі розглядає три сценарії модернізації:

Перший — “нульовий” — передбачає повну відмову Росії від послуг української ГТС. Тоді потрібно буде відмовитись від більшості компресорних станцій та кількох тисяч км газопроводів. Другий сценарій розраховує, що транзит становитиме близько 30 млрд куб. м на рік. Третій, найоптимістичний, розрахований на прокачування щороку від 60 млрд кубометрів газу

Слід зазначити, що розглядаються варіанти використання ГТС України для транспортування суміші водню, біометану, синтетичного метану.

Нагадаємо, що комерційні інтереси великого німецького бізнесу у проєкті Північний потік-2 будуть задоволені за рахунок інтересів України та Словаччини як країн-транзитерів.

Як вже повідомляло NotaВene, українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС. Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об’єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС. У рамках розвитку інфраструктури для сприяння декарбонізації група EHB пропонує перебудувати під водень ряд трубопроводів, що з’єднують ринки Євросоюзу з країнами-експортерами газу.

Total
0
Shares
Previous Article

Омікрон удвічі сповільнить зростання світової економіки

Next Article

Ринок землі: середня ціна гектару підтвердила прогнози

Related Posts
Total
0
Share