Українська електрична вантажівка Coolon вийде на дороги у 2022 р

Українська компанія Coolon Motors, яка раніше називалася Murmuration Technology, розробила легку комерційну електричну вантажівку Coolon і вже готова почати її випуск, повідомляє компанія.

Виробництво вантажівки Coolon розпочинається у 2022 р, при цьому протягом першого року виробник випустить 2000 електромобілів, а надалі наростить темпи виробництва до 20 000 автомобілів на рік.

В основі електричної вантажівки Coolon лежить модульна платформа, яка дозволить встановлювати різні види кузовів та змінювати колісну базу. Автомобіль зможе перевозити вантажі від 1,5 до 2,5 тонн, а запас ходу становитиме від 200 км до 300 км.

У рух Coolоn призводитиме вентильний реактивний мотор потужністю до 120 кіловат (163 кінські сили). За словами авторів, електродвигун побудований за принципом реактивної електричної машини, винайденої ще в 1890-х роках. Привід — передній чи повний вибір.

Стартова ціна Coolon складатиме 16 000 доларів США.

У планах Coolon Motors — стати світовою компанією, яка змінить сферу міської логістики. У першу чергу виробництва, намічену на 2022-2024 рр, загальна площа виробничих цехів становитиме чотири тисячі квадратних метрів.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Згідно з законопроєктом №3476, до 1 січня 2031 р операції зі ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів, звільняються від оподаткування ПДВ.

До 31 грудня 2033 р також звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (окрім тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також компанії автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва.

Як вже повідомляло NotaВene, в Україні за жовтень було зареєстровано 897 електромобілів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року відмічено зростання у 34,8%.

Варто зазначити, що ситуація з розвитком вантажного автотранспорту, здатного долати довгі відстані, використовуючи водневе паливо, досягне переломного моменту до кінця цього десятиліття. Так вважають керівники двох найбільших світових виробників вантажівок — Daimler і Volvo.

Total
0
Shares
Previous Article

Транзит газу через Україну знизився на 21,6%

Next Article

Авіатрафік в Україні в жовтні становив 83,8% від пандемічного рівня

Related Posts
Total
0
Share