Українці в квітні встановили рекорд з продажу валюти

З початку квітня продаж населенням іноземної валюти перевищила купівлю на 422 млн доларів США, що стало рекордним обсягом пропозиції валюти з боку населення за останні чотири роки, повідомляє голова ради Національного банку Богдан Данилишин.

“Збалансування ринку відбувалося за рахунок продажу іноземної валюти банками з власної валютної позиції, підтримку якій надавала чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб, чистий продаж якої у квітні сягнув 4-річного максимуму (+422 млн доларів США)”, — пише Данилишин у Facebook.

Він зазначає, що на тлі деескалації конфлікту на сході України тиск на обмінний курс гривні на міжбанківському ринку ослаб, що зумовило його зміцнення на 0,5% до долару.

Водночас попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків продовжував переважати над її пропозицією як на спотовому, так і на форвардному сегментах ринку.

У березні населення продало банкам готівкової та безготівкової валюти на 2,082 млрд дол. (в еквіваленті) і купило на 1,753 млрд дол. Чистий продаж валюти склав 330 млн дол.

Таким чином у березні був зафіксований попередній рекордний місячний обсяг продажу валюти населенням з початку 2021 р.

За три перші місяці населення продало валюти на 5,038 млрд дол. і купило на 4,665 млрд дол. Чистий продаж склав 373 млн дол.

Нагадаємо, потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись, написав у Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Як вже повідомляло NotaВene, долар по 40 — один з найпопулярніших запитів в пошукових системах восени 2020 р. Побоювання українців з приводу падіння вартості своєї валюти існує майже завжди.

Total
0
Shares
Previous Article

Каліфорнія назавжди припинить видобуток нафти до 2045 р.

Next Article

Нафтогаз у минулому році зазнав збитків у 19 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share