Українці в квітні встановили рекорд з продажу валюти

З початку квітня продаж населенням іноземної валюти перевищила купівлю на 422 млн доларів США, що стало рекордним обсягом пропозиції валюти з боку населення за останні чотири роки, повідомляє голова ради Національного банку Богдан Данилишин.

“Збалансування ринку відбувалося за рахунок продажу іноземної валюти банками з власної валютної позиції, підтримку якій надавала чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб, чистий продаж якої у квітні сягнув 4-річного максимуму (+422 млн доларів США)”, — пише Данилишин у Facebook.

Він зазначає, що на тлі деескалації конфлікту на сході України тиск на обмінний курс гривні на міжбанківському ринку ослаб, що зумовило його зміцнення на 0,5% до долару.

Водночас попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків продовжував переважати над її пропозицією як на спотовому, так і на форвардному сегментах ринку.

У березні населення продало банкам готівкової та безготівкової валюти на 2,082 млрд дол. (в еквіваленті) і купило на 1,753 млрд дол. Чистий продаж валюти склав 330 млн дол.

Таким чином у березні був зафіксований попередній рекордний місячний обсяг продажу валюти населенням з початку 2021 р.

За три перші місяці населення продало валюти на 5,038 млрд дол. і купило на 4,665 млрд дол. Чистий продаж склав 373 млн дол.

Нагадаємо, потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись, написав у Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Як вже повідомляло NotaВene, долар по 40 — один з найпопулярніших запитів в пошукових системах восени 2020 р. Побоювання українців з приводу падіння вартості своєї валюти існує майже завжди.

Total
0
Shares
Previous Article

Каліфорнія назавжди припинить видобуток нафти до 2045 р.

Next Article

Нафтогаз у минулому році зазнав збитків у 19 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Чотири державних підприємства зі складу Укроборонпрому самостійно експортуватимуть свою продукцію

До переліку підприємств зі складу державного концерну “Укроборонпром”, які отримали право самостійного експорту продукції власного виробництва, увійшли “Новатор”,…
Total
0
Share