Україна збільшила виручку від експорту агропродукції на 17 %

Експорт агропродовольчої продукції з України у січні-вересні поточного року склав 18,2 млрд доларів США. Це на 2,6 млрд дол. або майже 17 % перевищило відповідний показник минулого року, повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки“.

За словами старшого наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки”, доктора економічних наук Богдана Духницького, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясопродукти. Їх сукупна частка становить понад 85% в аграрному експорті.

Основними ринками збуту залишаються чотири регіони — країни Азії (9,02 млрд дол., частка близько 50%), Європейського Союзу (5,4 млрд дол., 30%), Африки (2,3 млрд дол., 13%) та СНД (0,96 млрд дол., 5%). Загалом на них припадає більше 97% вартості українського експорту сільгосппродукції.

За результатами січня-вересня 2021 р рейтинг країн — імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай, закупивши українського продовольства на 2,9 млрд дол. (+36% до минулого року).

Друге місце посідає Індія (1,35 млрд дол.), на третьому — Нідерланди (1,2 млрд дол.). Значну виручку українські експортери отримали також з Єгипту (969 млн дол.), Туреччини (747 млн дол.), Польщі (743 млн дол.), Іспанії (649 млн дол.), Індонезії (634 млн дол.), Німеччини (509 млн дол.), Італії (452 млн дол.).

“Ці топ-10 країн — імпортерів вітчизняної агропродукції у січні-вересні 2021 р забезпечили понад 55% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу”, — стверджує Духницький.

Нагалаємо, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходилася на четвертій позиції.

До найбільших постачальників агропромислового імпорту в Європейський Союз за перші чотири місяці поточного року увійшли Бразилія, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу імпорту сільскогосподарської продукції. 

Як вже повідомляло NotaВene, поставки української сільгосппродукції до Європейського Союзу в 2020 р становили 6,7 млрд дол., зменшившись в порівнянні з показником попереднього року на 10,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Українські металурги скоротили випуск чавуну на 8%

Next Article

Транзит нафтопродуктів від початку року знизився на 44%

Related Posts
Total
0
Share