Україна збільшила експорт м’яса птиці

У січні-травні поточного року Україна експортувала 177,8 тис тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці, що на 0,7% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 р, повідомляє Державна митна служба.

У грошовому вираженні експорт протягом п’яти місяців 2021 р склав 255,9 млн доларів США. Це на 13,4% більше, ніж за аналогічний період 2020 р.

Головними покупцями вітчизняного м’яса та їстівних субпродуктів птиці у січні-травні 2021 р стали Саудівська Аравія (76,7 млн дол.), Нідерланди (43,4 млн дол.) та ОАЕ (15,3 млн дол.).

Нагадаємо, що характерною тенденцією 2020 р стало посилення позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини. Торік був оновлений абсолютний рекорд за обсягами експорту м’яса птиці — до 431 тис. т, в той час як виручка від його продажів дещо скоротилась, склавши 555 млн дол. 

Як вже повідомляло NotaВene, Європейський Союз визнав зонування України за високопатогенним грипом птиці, що надасть можливість країні постачати безпечну продукцію птахівництва з неінфікованих зон до країн ЄС навіть з урахуванням чинних карантинних обмежень у зонах, де раніше фіксувалися випадки хвороби. 

Варто зазначити, що експорт українського м’яса птиці до країн ЄС (без Великої Британії) скоротився в січні-листопаді 2020 р на 18,1% порівняно з аналогічним періодом 2019 р — до 100,88 тис. тонн, проте Україна зберегла третє місце за цим показником.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз запровадив нові правила ввезення готівки

Next Article

Поставки персональних комп'ютерів в Західній Європі підскочили на 48%

Related Posts
Читать дальше

Нафтопродуктопровід Самара—Західний напрямок тимчасово зберігатиме Укртранснафта

НАК “Нафтогаз України” схвалила передачу арештованого майна ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс” на тимчасове відповідальне зберігання державній компанії АТ “Укртранснафта”. Про…
Total
0
Share