Україна запроваджує спеціальне мито на імпорт троянд

Україна запровадить на три роки спеціальне мито на імпорт зрізаних свіжих троянд незалежно від країни походження та експорту. Розмір мита в перший рік його дії становитиме 56%. Відповідне рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, повідомляє Урядовий кур’єр.

Розмір мита в перший рік його дії становитиме 56%, у другий – 44,8% і в третій – 35,84%.

Зазначається, що спеціальне розслідування щодо імпорту троянд було розпочато в травні 2020 р. з ініціативи ТОВ “Асканія-Флора” й охоплювало період із початку 2017 р. до середини 2020 р. За цей час імпорт троянд в Україну в абсолютних показниках зріс на 71,4%, частка імпорту відносно виробництва — на 72,3%, а в споживанні — на 40,1%.

Протягом періоду розслідування обсяги імпорту товару в Україну мали стабільну динаміку до зростання. Найбільше зростання обсягів імпорту відбулось у третьому та четвертому річних періодах порівняно з першим на 68,69 % та 71,38 % відповідно.

Як свідчать результати дослідження, імпорт товару в Україну має негативний вплив на показники національного товаровиробника. Впродовж усього періоду дослідження спостерігається стрімке падіння обсягів виробництва подібного товару на 26,32 % та обсягів продажу на внутрішньому ринку на 25,34 %.

Ціни імпорту товару протягом періоду розслідування були нижчими ніж ціни і собівартість подібного товару національного виробника та різниця між ними зросла загалом за період розслідування на 22,61 % та на 33,66 % відповідно.

В умовах зростаючого імпорту та суттєвого зростання частки імпорту на ринку, національний товаровиробник реалізовував власну продукцію нижче собівартості її виробництва, тобто ціни імпорту та обсяги зростаючого імпорту створювали суттєвий пригнічуючий вплив на ціни національного товаровиробника.

Зростання імпорту товару в Україну було обумовлено такими непередбаченими обставинами, як вплив запровадження карантинних заходів з боку Російської Федерації (далі — Росією) щодо імпорту квітів з країн Європейського Союзу (далі — ЄС).

З 2015-2019 рр. обсяги експорту свіжозрізаних троянд з країн ЄС в Росію скоротилися вдвічі як у кількісному (із 186 млн. шт. до 89 млн. шт.), так і у вартісному розрізах (із 61 404 тис. євро до 34 017 тис. євро).

В аналогічний період часу, відбулось зниження обсягів споживання товару в країнах Європи від 4 % до 16 % через стагнацію в економіці та через зростання інших витрат (продукти харчування, комунальні послуги тощо).

В результаті сукупності факторів іноземні виробники почали переорієнтовувати свої ринки збуту, що безпосередньо, вплинуло на обсяги імпорту товару в Україну.

Нагадаємо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила факти дискримінаційних і недружніх дій із боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування і застосувала адекватні заходи, вирішивши впровадити спеціальне мито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Республіки Білорусь в розмірі 35% від митної вартості.

Варто зазначити, що 29 березня Кабінет міністрів доповнив перелік товарів походженням із РФ, заборонених до ввезення в Україну, такими позиціями, як пшениця, соняшникова олія, мийні засоби, папір.

Total
0
Shares
Previous Article

Виплавка сталі у всьому світі зросла на 15,2%

Next Article

Ціна біткоіну опустилася нижче 50 000 дол.

Related Posts
Total
0
Share