Україна за рік скоротила випуск коксу на 10%

Українські коксохімічні заводи (КХЗ) у жовтні поточного року наростили виробництво коксу на 5,1% порівняно з попереднім місяцем до 738 тис. т, але порівняно з жовтнем минулого року випуск коксу скоротився на 10,3%, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на оперативні дані об’єднання коксохімічних підприємств “Укркокс”.

“У жовтні відбулося невелике збільшення випуску коксу, але це трохи позначилося на виробництві. У когось завершилися капремонти, хтось наростив обсяги, але загалом на рівні попереднього місяця”, — зазначає генеральний директор “Укркоксу” Анатолій Старовойт.

За підсумками січня-жовтня виробництво коксу залишилося на рівні аналогічного періоду минулого року — 8 млн.т. Порівняно з жовтнем 2020 р випуск коксу скоротився на 10,3%.

За 10 місяців виробництво знизили такі коксохімічні підприємства:

  • Авдіївський КХЗ — на 10,3%, до 2,193 млн т (до січня-жовтня 2020 р)
  • “Азовсталь” — на 9,4%, до 1,015 млн т
  • ДКХЗ — на 5,7%, до 462 тыс. т
  • “Запоріжкокс” — на 0,5%, до 812 тис. т.

За січень-жовтень “Дніпрококс” наростив виробництво на 11,2%, до 475 тис. т, “АрселорМіттал Кривий Ріг” — на 13,4%, до 2,452 млн т, а “Южкокс” — на 10%, до 595 тис. т. т. Харківський КЗГ простоює.

Нагадаємо, у вересні забезпеченість українських коксохімічних підприємств сировиною скоротилася на 15%. Через брак коксу українські металурги у вересні призупинили роботу низки доменних печей та скоротили обсяги виробництва чавуну та сталі.

За словами Старовойта, погіршення постачання коксівного вугілля викликане енергетичною кризою у світі. Рекордне зростання цін на газ призвело до різкого підвищення попиту на енергетичне вугілля. В результаті виникли логістичні труднощі при купівлі коксівного вугілля.

Нагадаємо, що 2020 р українські коксохімічні підприємства скоротили виробництво коксу на 3,9% порівняно з попереднім роком — до 9,66 млн т.

Як вже повідомляло NotaВene, в липні відбувся аукціон з продажу майнового комплексу ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” у рамках процедури санації підприємства. Єдиним учасником і переможцем аукціону стало ПАТ “Дніпровський коксохімічний завод” (входить до групи Metinvest), яке запропонувало 9,17 млрд грн (стартова ціна на лот була 8,4 млрд грн).

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво молока в Україні впало на 6%

Next Article

Ринок IPO у 2021 р оновив одразу два рекорди

Related Posts
Total
0
Share