Україна впроваджує 35% мито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) встановила факти дискримінаційних і недружніх дій із боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування і застосувала адекватні заходи, вирішивши впровадити спеціальне мито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Республіки Білорусь в розмірі 35% від митної вартості, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Спеціальне мито застосовується до встановлення факту припинення Республікою Білорусь дискримінаційних і недружніх дій щодо України”, — наголошується в повідомленні комісії.

У повідомленні уточнюється, що за результатами розгляду поданих Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства матеріалів встановлено, що уряд Білорусі створив штучні бар’єри щодо імпортованих із України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі в держзакупівлі, у результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Білорусі.

“Такі дії Республіки Білорусь суперечать статтям Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року (СНД), статті угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року і вважаються дискримінаційними та недружніми”, — констатує МКМТ.

Спеціальне мито впроваджується щодо імпорту до України нових автобусів. Щодо вантажних автомобілів мито впроваджується на нові дизельні та напівдизельні автомобілі повною масою понад 5 тонн, але не більше ніж 20 тонн, і повною масою понад 20 тонн (за винятком автомобільних шасі з кабіною).

35-відсотковим спецмитом також обкладатиметься імпорт деяких спецавтомобілів: вантажних автомобілів для аварійного ремонту, автокранів, прибиральних автомобілів для доріг, поливомийних машин, автомобілів-майстерень, автогідропідйомників.

За даними Державної митної служби, у 2020 р. за загальним кодом 8702 (моторні транспортні засоби для перевезення понад 10 осіб, включаючи водія) до України ввезено з Білорусі автобуси на 38 млн дол. (60% загального імпорту) за повної відсутності експорту.

Вантажівок повною масою 5-20 тонн із Білорусі було ввезено на 10,4 млн дол., понад 20 тонн — на 34,13 млн дол. (експорт був відсутній), спецавтомобілів — на 4 млн дол. (експорту з України не було), за кодом 8705 90 80 90 — на 5,76 млн дол. (вивезено на 0,05 млн дол.).

Мінекономіки розпочало розслідування про факти дискримінаційних дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів українських підприємств автомобілебудування за зверненням асоціації “Укравтопром”.

Варто зазначити, що 29 березня Кабінет міністрів доповнив перелік товарів походженням із РФ, заборонених до ввезення в Україну, такими позиціями, як пшениця, соняшникова олія, мийні засоби, папір.

Як вже повідомляв NotaВene, 15 лютого уряд Росії розширив економічні санкції проти українських компаній за “недружні дії стосовно громадян і юридичних осіб РФ”.

Під санкції потрапили три компанії та два дочірніх підприємства з Одеси, дві компанії з Дніпра, а також юридичні особи, зареєстровані в Полтаві і Панамі.

У розширений перелік увійшли 84 компанії, в минулій версії їх було 75. В останній список списку потрапили, у тому числі, одеські ТОВ “Донмар” і “Краншип”, постачальник металу “Максима Метал Сервіс” (Дніпро), Полтавський агроагрегатный завод, ТОВ “Солар Стальконструкція” (Дніпро), “Трансшип” і дочірні компанії “Трансшип Балк” і “Трансшип-сервіс” (Одеса). До переліку увійшла також компанія Kirgan Holding S. A., зареєстрована в Панамі.

Нагадаємо, постанова уряду Російської Федерації від 6 лютого забороняє ввезення з України ряду ключових компонентів ходової частини вантажних вагонів.

Постанова доповнює аналогічний документ від 29 грудня 2018 р. Йдеться про литі бічні рами і надресорні балки для вагонних візків, а також колісні вісі (як в зібраному, так і в розібраному вигляді), колісні пари, самі колеса, а також заготовки для них.

Заборонено також імпорт осей для коліс діаметром 710 мм і більше, колісних пар, коліс діаметром 710 мм і більше, і заготовок для таких коліс.

Total
0
Shares
Previous Article

Зростає кількість випадків підробки вакцини Pfizer від COVID-19

Next Article

Промислове виробництво в березні зросло на 2,1%

Related Posts
Total
0
Share