Україна вдвічі збільшила виробництво зеленої електроенергії

У 2020 р Україна виробила понад 10,2 млрд кВт-год електроенергії з відновлюваних джерел, що фактично в два рази більше порівняно з 2019 р, повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

“У 2020 р збереглись позитивна динаміка збільшення потужностей об’єктів електроенергетики, що здійснюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел. Так, обсяг електроенергії, виробленої з ВДЕ, протягом минулого року збільшився до 10 219 млрд кВт-год порівняно з 5 570 млрд кВт-год у 2019 р”, — йдеться у звіті комісії.

Одночасно зі значним нарощуванням потужностей ВДЕ торік в Україні спостерігалось критичне зменшення пікового споживання електроенергії — порівняно з попередніми роками на 10%.

Така динаміка, зазначає регулятор, пов’язана з аномально теплою погодою, зниженням світового попиту на металопродукцію, а також запровадженням карантинних заходів.

“Усе це, а також забезпечення перехресного субсидіювання побутових споживачів спричинило утворення на ринку значного фінансового дисбалансу і, як наслідок, взаємної заборгованості між учасниками ринку. І, аби врегулювати ситуацію, НКРЕКП переглянула рівні “зелених тарифів”, — зазначає регулятор.

Нагадаємо, що в 2020 р частка вітрових та сонячних електростанцій у структурі виробництва електроенергії в Україні зросла вдвічі — із 3,3% до 6,8%.

Як вже повідомляло NotaВene, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Варто зазначити, що UPD Renewables, стратегічним інвестором якої виступає холдингова компанія UFuture Василя Хмельницького, і катарська компанія Nebras Power підписали інвестиційний договір, який передбачає створення консорціуму для реалізації проєктів в вітроенергетиці.

Total
0
Shares
Previous Article

Порт Південний знову очолив Олександр Олійник

Next Article

273% дохода на ВВП-варрантах: что дальше?

Related Posts
Total
0
Share