Україна вдвічі збільшила експорт насіння в Євросоюз

В кінці 2020 р Європарламент визнав еквівалентності системи сертифікації українського насіння в країнах ЄС, що значно спростило процедуру експортних відвантажень в цей регіон. За дев’ять місяців 2021 р Україна експортувала в країни Євросоюзу 1 154 т зернових культур в якості насіння, що в 2,1 рази перевищує аналогічний показник минулого року, повідомляє “Український клуб аграрного бізнесу“.

Варто зазначити, що експортується насіння пшениці та кукурудзи. Водночас в порівнянні з минулим роком практично з нуля розпочався експорт насіння пшениці, який зріс до 328 т. Основними країнами-імпортерами були Чехія, Німеччина та Литва. Щодо насіння кукурудзи, то його експорт зріс на 51%, і за дев’ять місяців 2021 р склав 826 т. Основними країнами-імпортерами насіння кукурудзи стали Угорщина, Німеччина та Румунія.

“На перший погляд обсяг експорту зернових в якості насіння незначний в порівнянні обсягами експорту продовольчого та фуражного зерна. Однак варто зазначити, що вартість насіннєвого матеріалу значно вища в порівнянні із зерновими з іншим призначенням, і за дев’ять місяців 2021 р українським насіннєвим компаніям вдалося згенерувати експортну виручку в розмірі 2,1 млн дол. лише від експорту насіння зернових культур в ЄС”, — зазначає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Нагадаємо, що в 2020 р Європа стала найбільшим покупцем української продукції з насіння соняшнику та інших олійних культур (гірчиця, льон, соєві боби та ріпак).

Варто зазначити, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходиться на четвертій позиції. До найбільших постачальників агропромислового імпорту в Європейський Союз за перші чотири місяці поточного року увійшли Бразилія, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу імпорту сільскогосподарської продукції. 

Total
0
Shares
Previous Article

Видобуток вугілля за 9 місяців збільшився на 3,7%

Next Article

Завод "Більшовик" продали за 1,4 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share