Україна вчергове збільшила експорт м’ясної продукції за рахунок курятини

За дев’ять місяців 2021 р Україна збільшила експорт м’ясної продукції на 21% переважно внаслідок зростання обсягів поставок курятини на закордонні ринки, повідомляє agronews.

“За дев’ять місяців 2021 р найбільше продукції цієї групи — на 135 млн дол. США (22,8 %) — придбала Саудівська Аравія”, — зазначає Національний науковий центр Інститут аграрної економіки.

Значна частка експорту українського м’яса птиці припадає на Нідерланди — 16,1%. Менше закуповують Китай (6,3%), Словаччина (4,8%), ОАЕ (4,3%), Азербайджан, Казахстан і Білорусь (по 3,7%).

За січень-вересень 2021 р вартість експорту м’яса птиці в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 20% (з 420 млн дол. до 504 млн дол.), а обсяг експорту цього виду м’яса — на 2,2% (з 324 тис. т до 331 тис. т.).

“Враховуючи актуальні тенденції, в нинішньому році можливе чергове оновлення рекорду експорту м’яса птиці нашою країною”, — наголошує ННЦ Інститут агроекономіки.

Нагадаємо, що за прогнозами аналітиків, Україна в цього року виробить майже 1,4 млн тонн курячого м’яса, і займе 15 місце в рейтингу найбільших виробників курятини.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна за підсумками січня-квітня 2021 р повернула собі місце в трійці найбільших експортерів курятини в Євросоюз.

Варто зазначити, що Україна займає шосте місце в рейтингу світових постачальників курятини. Світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2020 р країна експортувала 3,8 млн тонн.

Друге місце з показником в 3,3 млн тонн належить США, третє — ЄС. У минулому році країни ЄС експортували 1,4 млн тонн м’яса птиці. Україна з показником в 400 тис. тонн посідає шосте місце в рейтингу.

Total
0
Shares
Previous Article

Уряд затвердив план виконання "закону про олігархів"

Next Article

Україна утримується у топ-10 виробників чавуну

Related Posts
Total
0
Share