Україна увійшла в топ-5 рейтингу поширення криптовалюти

За останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце, повідомляє CNBC.

Представники компанії Chainalysis відзначають, що мета даного звіту — показати рівень прийняття криптовалюти серед звичайних людей і зосередити увагу на сценаріях використання транзакцій і індивідуальних заощаджень, а не на торгівлі і спекуляціях. Показники формуються на основі даних про достаток середньостатистичного жителя і цінності грошей в окремих країнах.

Перші 20 країн рейтингу — це країни з економікою, що розвивається, включаючи Того, Колумбію і Афганістан.

Тим часом, згідно з цим звітом, Сполучені Штати опустилися з шостого на восьме місце, а Китай, який цієї весни виступив проти використання криптовалюти на території країни, опустився з четвертого на 13 місце.

Рейтинг враховує три показники: загальну кріптоактівность, торгову активність непрофесійних користувачів і обсяг торгівлі на P2P-біржі, зважені на паритет купівельної спроможності на душу населення. Країни отримали оцінку за шкалою від 0 до 1.

  • До першої трійки увійшли В’єтнам (1), Індія (0,37) і Пакистан (0,36)
  • За ними йде Україна (0,29)
  • Далі йдуть африканські країни: Кенія (0,28) і Нігерія (0,26)
  • США посіли восьме місце (0,22)

Chainalysis пояснює зростання числа користувачів на ринках, що розвиваються, кількома ключовими факторами.

  1. У таких країнах як Кенія, Нігерія та В’єтнам відбуваються величезні обсяги транзакцій на тимчасових або P2P-платформах, з урахуванням паритету купівельної спроможності на душу населення.
  2. Chainalysis зазначає, що багато жителів використовують P2P-біржі криптовалюти в якості основного виходу на ринок. Часто це відбувається тому, що у них немає доступу до централізованих бірж.

У звіті також говориться, що багато жителів цих країн звертаються до криптовалюти, щоб зберегти свої заощадження в умовах девальвації, а також для відправки та отримання грошових переказів і виконання ділових операцій.

Аналітик тимчасових даних Метт Альборг зазначив, що В’єтнам — один з провідних ринків для Bitrefill. Ця компанія дозволяє клієнтам оплачувати різні подарункові карти біткоінами, що фактично робить можливим жити на криптовалюту.

“Я звернула увагу на те, що В’єтнам сильно виділяється на тлі інших країн, — сказала Кім Грауер, директор з досліджень Chainalysis, яка працювала над звітом. — Експерти повідомляли нам, що жителі В’єтнаму протягом багатьох років захоплювалися азартними іграми, а тепер молоді, технічно підковані громадяни інвестують в традиційний ETF. Обидва ці фактори стимулюють поширення криптовалюти”.

“Нігерія ж має величезний комерційний ринок криптовалюти. Все більше і більше комерції здійснюється саме з її допомогою, в тому числі і міжнародна торгівля з контрагентами в Китаї”, — додає Грауер.

За словами лондонського аналітика фінансових технологій Боаза Собрадо, у цих провідних країн є ще одна спільна риса. “У багатьох є контроль за рухом капіталу або велике число емігрантів і іммігрантів”, — стверджує він.

Взяти, наприклад, Афганістан. Нещодавно уряд країни було повалено талібами.

“Розташування Афганістану на 20 місці цілком зрозуміло, враховуючи, що зараз в країні контролюють рух капіталу і жителі відчувають труднощі з переказом грошей”, — каже Собрадо.

Коригування на паритет купівельної спроможності і валовий внутрішній продукт, можливо, також сприяли попаданню Афганістану в рейтинг, з огляду на те, що це одна з найбідніших країн світу.

“У цій методології є величезна сліпа пляма, — додає Собрадо. — Якщо країна під санкціями, то достовірних і точних даних про її ринках P2P може не бути”.

За його словами, показники країн, що знаходяться під санкціями, будуть недооцінені, так як ці транзакції складніше відстежувати.

Нагадаємо, що українські інвестори заробили на біткоінах у 2020 р близько 400 млн доларів США на тлі того, як найперша криптовалюта активно дорожчала завдяки інтересу нових інституційних та роздрібних інвесторів.

Американські інвестори очолили світовий список, зафіксувавши 4,1 млрд дол. прибутку від торгівлі найкапіталізованішою криптовалютою. Це в три рази більше, ніж у Китаю, який посів друге місце з 1,1 млрд дол.

У десятку також увійшли Японія (0,9 млрд дол.), Велика Британія (0,8 млрд дол.), Росія, Німеччина і Франція (по 0,6 млрд дол.), Іспанія (0,5 млрд дол.), Південна Корея та Україна (по 0,4 млрд дол.).

Як вже повідомляло NotaВene, Україна намагається синхронізувати процес легалізаціі криптовалюти з рештою світу. 2 грудня 2020 р Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону “Про віртуальні активи”.

Варто зазначити, що Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоін як платіжного засобу.

Згідно з даними Goingecko, ринкова капіталізація всіх існуючих криптовалют станом на 5 квітня 2021 р перевищила 2 трлн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Vodafone отримав згоду придбати Vega Telecom

Next Article

Через дефіцит мікросхем обсяг випуску автомобілів скоротиться на 7,1 млн

Related Posts
Total
0
Share