Україна увійшла в топ-10 країн за кількістю утворенних відходів

Україна займає дев’яте місце у світі за загальною кількістю відходів на душу населення — 10,6 метричних тонн у рік. При цьому країна переробляє всього лише 3,2% усіх відходів, повідомляє ecopolitic з посиланням на USA Today.

Україна щорічно виробляє близько 448 млн тонн небезпечних відходів — це найбільший показник в світі.

Через низьке сортування в Україні недостатньо сировини для сміттєпереробних заводів. Тому підготовлений пластик доводиться закуповувати з-за кордону. Велика частина вже півстоліття потрапляє на смітник або у світовий океан. На думку експертів, переробка на нові речі пластика, велика частина якого вже півстоліття потрапляє на смітник або у світовий океан, залишається єдиним способом зберегти природу і здоров’я людей.

Україна змушена закуповувати використаний пластик у Філіппін і Тунісу на кілька мільйонів доларів на рік, щоб налагодити постійну роботу сміттєпереробних заводів.

Нагадаємо, що парламент прийняв закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Його підтримали 297 народних депутатів. Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Як вже повідомляло NotaВene, в 2020 р підприємства та приватні особи через неправильне поводження зі сміттям завдали довкіллю збитків на понад 100 млн грн. 

“За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території всієї України. З них лише близько 60% ліквідовано за приписами ДЕІ.
Найбільш засмічені області — Харківська (451 звалище) та Херсонська (220 сміттєзвалищ)”, — стверджує голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Total
0
Shares
Previous Article

Українська ВДЕ-генерація збільшила виробництво енергії на 10%

Next Article

Українські металурги скоротили випуск чавуну на 8%

Related Posts
Total
0
Share