Україна терміново отримала електроенергію з Білорусі та Словаччини

2 листопада у зв`язку з дефіцитом потужності в об’єднаній енергосистемі України Національна енергетична компанія “Укренерго” вимушено активувала аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складає близько 3 500 МВт·год, повідомляє Укренерго.

Причинами дефіциту потужності є підвищена аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання. При цьому 2 листопада спостерігався значний перевиробіток електроенергії на ГЕС та зниження генерації ВДЕ.

Зокрема, на “ДТЕК Курахівська ТЕС” затримано вихід з планового ремонту блоку №8, який наразі переведено в аварійний ремонт до кінця доби 5 листопада. В першій половині дня 2 листопада також було виведено в ремонт корпус 1А “ДТЕК Криворізької ТЕС”.

Зранку 2 листопада виведено в аварійний ремонт енергоблок №11 “ДТЕК Бурштинської ТЕС”, що унеможливило перефіксацію енергоблока №8 цієї електростанції на роботу в ОЕС України, що могло би зменшити в цій зоні дефіцит потужності.

Крім цього, через виведення в аварійний ремонт енергоблоків №11 та №6 “ДТЕК Бурштинська ТЕС” Укренерго 2 листопада з 10:00 до 20:00 активувало аварійну допомогу також з енергосистеми Словаччини для компенсації дефіциту потужності та виконання погодженого сальдо перетоку з ENTSO-E в “острові Бурштинської ТЕС”. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складає близько 800 МВт·год.

У зв‘язку із стрімким підвищенням рівня аварійності генеруючого обладнання на ТЕС компанії ДТЕК, Укренерго звертатимется до Державної інспекції енергетичного нагляду щодо необхідності проведення відповідних перевірок.

Нагадаємо, що імпорт електроенергії в Україну у вересні поточного року (в порівнянні з серпнем минулого року), впав у 966 разів — до 0,028 млн кВт-год, експорт знизився на 11,5% — до 304,3 млн кВт-год, а за дев’ять місяців 2021 р обсяг експорту електроенергії з обох торгових зон перевищує імпорт понад в 2,7 раза — 2,779 млрд кВт-год проти 1,014 млрд кВт-год.

Варто зазначити, що диспетчерський центр НЕК “Укренерго” в період з 11 по 17 жовтня двічі активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини, щоб уникнути відключення споживачів “острова Бурштинської ТЕС” (Закарпатська і частина Львівської і Івано-Франківської областей).

Як вже повідомляло NotaВene, в липні загальний експорт електроенергії в 297 разів перевищував обсяги імпорту. Укренерго пояснює таке співвідношення відсутністю імпорту в торгову зону ОЕС України (з Росії, Білорусі та Молдови).

Total
0
Shares
Previous Article

Рада ухвалила проєкт державного бюджету у першому читанні

Next Article

Купівля валюти населенням у жовтні збільшилась в 11 разів

Related Posts
Total
0
Share