Україна та США мають однакову позицію щодо Північного потоку-2

Президент України Володимир Зеленський і державний секретар США Ентоні Блінкен дали спільну пресконференцію, під час якої торкнулися деяких питань зовнішньої політики.

Президент Володимир Зеленський відзначив єдність позицій України та США з питання будівництва газопроводу Північний потік-2 дном Балтійського моря.

“Ми обговорили питання не тільки окупації наших територій і незаконну анексію Криму Російською Федерацією. Ми обговорили питання Північного потоку-2 — для нас також, для України, дуже чутливе питання. І я знаю, що в цьому питанні є різні позиції, і в Європі, на жаль, вони іноді не збігаються з позицією України. Але в цьому питанні ми єдині зі Сполученими Штатами”, — сказав Зеленський на спільній із держсекретарем США Ентоні Блінкеном пресконференції.

Глава української держави висловив вдячність Сполученим Штатам за потужну санкційну політику через будівництво газопроводу.

Північний потік-2 — російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 р. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проекту є ВАТ “Газпром”. При цьому п’ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 р. будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Президент Володимир Зеленський запросив президента США Джозефа Байдена відвідати Україну.

Зеленський також запросив американську сторону долучитися до участі у Кримській платформі, засідання якої відбудеться 23 серпня.

“Кримська платформа — перший майданчик про допомогу Криму, про деокупацію нашого півострова. Я запросив президента Сполучених Штатів Америки і віцепрезидента”, — сказав Зеленський.

Кримська платформа — новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети — деокупації Криму та повернення його Україні.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, у свою чергу, заявив про підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України з боку Сполучених Штатів та країн “Великої сімки”.

“Пане президенте, ми говорили з вами, і я ще раз повторюю, що ми підтримуємо суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України. До речі, мені дуже приємно, що цю позицію поділяють всі члени “Групи семи” (G7), із засідання якої я щойно повернувся, з Лондона”, — сказав Блінкен

Нагадаємо, 19 січня Сполучені Штати запровадили санкції проти російської юридичної особи KVT-RUS і визначили судно “Фортуна” як арештоване майно. KVT-RUS підлягає санкціям відповідно до розділу 232 “Закону про протидію американським противникам шляхом санкцій (CAATSA)” за навмисні продаж, оренду чи надання Російській Федерації товарів, послуг, технологій, інформації, або за сприяння будівництву російських трубопроводів для експорту енергоносіїв. Сполучені Штати розглядатимуть подальші дії найближчим часом згідно з CAATSA та законом про захист європейської енергетичної безпеки (PEESA) із змінами.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Авіаперевезення вантажів в березні встановили світовий рекорд

Next Article

Продажі напівпровідникової продукції за рік зросли на 17,8%

Related Posts
Total
0
Share