Україна та ЄС підписали угоду про відкрите небо

12 жовтня Україна і Євросоюз підписали угоду про спільний авіаційний простір, яка також відома як договір про відкрите небо і лібералізацію авіасполучення, повідомляє Укрінформ.

Церемонія підписання відбулася в Києві в присутності президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Угода про “відкрите небо” має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок — має зменшити ціни на квитки.

ЄС наголошує, що одним з наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України.

Угода була парафована ще у 2013 р, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.

Вона знімає ринкові обмеження України та прив’язує її до внутрішнього авіаційного ринку ЄС завдяки впровадженню авіаційних стандартів та правил Євросоюзу. Документ має бути ратифікований кожною державою-членом, ЄС та Україною.

Як вже повідомляло NotaВene, в лютому поточного року Європейський парламент закликав Україну відкрити свій авіаційний ринок для іноземних компаній, в тому числі лоукостів.

Варто зазначити, що у липні 2008 р. найбільша low-cost авіакомпанія Східної Європи Wizz Air почала свою діяльність в Україні і продовжує постійно нарощувати кількість рейсів.

Лише через десять років в Україні з’явився перший вітчизняний лоукостер SkyUp. Авіакомпанія виконує як внутрішні, так і міжнародні рейси.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробники кави в Колумбії піднімають ціни у всьому світі

Next Article

IKEA переносить виробництво зі Східної Азії до Туреччини

Related Posts
Total
0
Share