Україна скоротила виробництво коксу на 13,4%

Українські коксохімічні заводи у вересні скоротили виробництво коксу на 13,4% в порівнянні з попереднім місяцем до 702 тис. т, повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна“.

За даними об’єднання коксохімічних підприємств “Укркокс”, за підсумками січня-вересня виробництво коксу зросло на 1,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 7,26 млн т.

Зниження виробництва у вересні зумовлене зменшенням поставок вугілля і падінням виплавки чавуну на металургійних підприємствах, що спричинило зменшення попиту на кокс.

“У жовтні коксохімічні заводи працюють приблизно на рівні вересня, збільшення обсягів виробництва коксу за підсумками поточного місяця не очікується. Але ніхто не зупиняється. Подальша ситуація залежатиме від роботи металургійних підприємств, стану ринку та цін на енергоносії”, — зазначає генеральний директор “Укркоксу” Анатолій Старовойт.

У січні-вересні виробництво знизили такі коксохімічні підприємства:

  • Авдіївський КХЗ — на 8,9%, до 2,004 млн т (до січня-вересня 2020 р)
  • “Азовсталь” — на 8,6%, до 923 тис. т
  • ДКХЗ — на 4,3%, до 421 тис. т.

За підсумками дев’яти місяців 2021 р “Запоріжкокс” зберіг випуск продукції на рівні минулого року — 738 тис. т. “Дніпрококс” наростив виробництво на 10,8%, до 420 тис. т, “АрселорМіттал Кривий Ріг” — на 15,1%, до 2,221 млн т, а “Южкокс” на 10,3%, до 534 тис. т. Харківський КХЗ простоював.

Варто зазначити, що у вересні забезпеченість українських коксохімічних підприємств сировиною скоротилася на 15%. Через брак коксу українські металурги у вересні призупинили роботу ряду доменних печей і скоротили обсяги виробництва чавуну і сталі.

За словами Старовойта, погіршення поставок коксівного вугілля зумовлене енергетичною кризою у світі. Рекордне зростання цін на газ призвело до різкого підвищення попиту на енергетичне вугілля. У результаті виникли логістичні труднощі під час купівлі коксівного вугілля.

Нагадаємо, що в 2020 р українські коксохімічні підприємства скоротили виробництво коксу на 3,9% в порівнянні з попереднім роком — до 9,66 млн т.

Як вже повідомляло NotaВene, у січні-серпні поточного року українські коксохімічні заводи скоротили імпорт коксівного вугілля і вугільного концентрату для коксування на 4,5% в порівнянні з січнем-серпнем минулого року — до 6,14 млн т.

Total
0
Shares
Previous Article

Tesla визнано найбільш швидкозростаючим брендом

Next Article

Білорусь за рік збільшила постачання нафтопродуктів в Україну на 28%

Related Posts
Читать дальше

АМКУ дозволив придбання Дніпровського металургійного комбінату компанією Оптимал Трейд

Антимонопольний комітет надав дозвіл київському металотрейдеру “Оптимал Трейд” на придбання цілісного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату (ДМК). Про…
Total
0
Share