Україна скоротила імпорт яблук у 1,7 разів

В Україні вирощується близько 1,1 — 1,2 млн тонн яблук щороку. В 2020 р експорт яблук становив 19,5 тис. т, а імпорт — 14 тис. т, що в 1,7 разів менше аналогічного показника попереднього року, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Варто зазначити, що 70% врожаю виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб, а також частково на подальшу реалізацію кінцевому споживачу або ж на переробку. Решта яблук вирощується сільськогосподарськими підприємствами.

В середньому 25 — 30% вирощених яблук йде на виробництво яблучного соку, концентрату тощо. На переробку переважно йде нетоварне яблуко, яке має маленьку масу, пошкодження, непривабливий вигляд. Решта реалізується на внутрішньому ринку або експортується за кордон.

“В 2020 р експорт яблук становив 19,5 тис. т, що в 2,8 рази нижче аналогічного показника минулого року. Причина такого зменшення експортних відвантажень — зменшення обсягів виробництва яблук в порівнянні з рекордним 2018 р. Хоча урожай був отриманий восени 2018 р, частину продукції було експортовано вже в 2019 р. Також свій вплив мало підвищення ціни на яблука на внутрішньому ринку, що трішки зменшило привабливість експорту для товаровиробника. Основними країнами-покупцями українських яблук в 2020 р були: Білорусь (37% об’єму експорту), ОАЕ (9%) та Австрія (9%)”, — розповідає аналітик Світлана Литвин.

Маючи достатню пропозицію на внутрішньому ринку, зменшилися імпортні поставки. В 2020 р було імпортовано 14 тис. т яблук, що в 1,7 разів менше аналогічного показника попереднього року. Обсяги імпорту не мають значного впливу на внутрішній ринок,оскільки становлять 2—3% від загального обсягу виробництва яблук.

Основними країнами-постачальниками яблук в 2020 р були Польща, Туреччина та Нідерланди. Вже буквально через пару місяців розпочнуть надходити яблука нового врожаю. І поки що прогнози оптимістичні, — цьогоріч варто розраховувати на хороший врожай яблук, якщо ніякі природні катаклізми не втрутяться (град, посуха тощо).

Як вже повідомляло NotaВene, за даними Державної митної служби, у 2020 р обсяги імпорту плодів та горіхів становили 795 млн доларів США. Це фактично на 18 % перевищило показник 2019 р. у 673 млн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

США виділяють 54 млрд дол. на підтримку напівпровідникової галузі

Next Article

Грошова маса в Україні в 2021 р зросла на 2,4%

Related Posts
Total
0
Share