Україна розриває контракт з Індією на постачання вакцин від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я розірве контракт з Serum Institute India (SII) на поставку вакцин від COVID-19 з Індії. Компанія повинна була поставити в Україну 1,5 млн доз препарату CoviShield і 10 млн Novavax, повідомляє РБК-Україна.

Як заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, індійський завод Serum Institute не виконав своїх обов’язків за контрактами. З 12 млн доз він поставив тільки 500 тисяч доз.

“Вакцина від Novavax ще не зареєстрована ніде у світі. Ми розуміємо, що після внутрішньої реєстрації мине ще час, тобто до кінця року він може ще не отримає прекваліфікацію ВООЗ. На нього не зможуть видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Навіть якщо його привезуть, дуже мало людей захочуть вакцинуватися цим препаратом”, — каже міністр.

За словами Ляшка, зараз компанія Crown Agents, яка була посередником між Україною та Індією, веде переговори про розрив контракту. Як розповів міністр, з бюджету була передоплата за 2 млн доз Novavax, яку за контрактом мають повернуть Україні.

Нагадаємо, що лідери Європейського Союзу відмовилися від заборони на експорт вакцин після затяжного скандалу з англо-шведським виробником AstraZeneca. Але при цьому у своїх заявах в принципі підтримують посилення експортного контролю.

Як вже повідомляло NotaВene, 8 лютого президент Володимир Зеленський під час спілкування з пресою сказав, що Україна очікує першу партію вакцини від Pfizer: “200 тисяч для медиків, а потім мільйон, скоріше за все, AstraZeneсa”.

Зеленський додав, що наразі влада веде прямі переговори з країнами, які Україні будуть віддавати свої надлишки вакцини. Зокрема, з цього питання є попердня домовленість з Польщею.

Варто зазначити, що за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Оман будує найбільший у світі завод з виробництва зеленого водню

Next Article

Введення в експлуатацію житла в Україні збільшилося на 30%

Related Posts
Читать дальше

Позитивне сальдо торгівлі агропродукцією складає 17,5 млрд дол.

Зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за підсумками 11 місяців поточного року збільшився на 22% порівняно з відповідним періодом минулого…
Total
0
Share