Україна розраховує на 2,73 млрд дол. від МВФ у рамках квоти

Україна може розраховувати на 2,73 млрд доларів США у рамках квоти на спеціальні права запозичення Міжнародного валютного фонду — про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко за підсумками зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером, повідомляє Радіо Свобода.

Шевченко розповів, що обговорив із Каммером ініціативу директорки МВФ Крісталіни Георгієвої щодо алокації спеціальних прав запозичення на суму 650 млрд дол. для посилення ліквідності світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів фонду.

“Зважаючи на розмір квоти України (0.42%), наша держава може отримати близько 2,73 млрд дол,, що сприятиме нарощенню золото-валютних резервів та покращенню, за нашою попередньою оцінкою, показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів із поточного рівня 91% до близько 98%”, — написав голова НБУ у Facebook.

За його словами, Каммер висловив надію, що Україна долучиться до ініціативи полегшення боргового навантаження Судану, яка полягає, зокрема, в сплаті його боргу перед МВФ.

“Рішення не потребуватиме сплати реальних грошей від України, резерви під це фонд вже зробив, але таке питання потребуватиме відповідного рішення уряду України. Кілька років тому Україна вже брала учать у подібній операції стосовно Сомалі”, — нагадує Шевченко.

Як вже повідомляв NotaВene, Рада директорів МВФ надала доручення співробітникам фонду розробити пропозицію про розподіл 650 млрд дол. з міжнародних резервів — SDR (Special Drawing Rights, спеціальні права запозичення, СПЗ) на відновлення глобальної економіки.

Розмір допомоги з резервного активу СПЗ залежить від вкладу країни-члена МВФ. Так, розвинені економіки отримають 58% (близько 377 млрд дол.), 42% або 212 млрд дол. — країни, що розвиваються і з ринком, що формується, окрім Китаю.

Total
0
Shares
Previous Article

Прогалини в законодавстві загрожують знищенням чорнозему та природних ресурсів

Next Article

Оператор ГТС підрахував 10 млрд грн за відібраний газ

Related Posts
Total
0
Share