Україна посіла друге місце серед виробників гарбузових культур

Україна займає друге місце в рейтингу найбільших виробників продукції родини гарбузових (куди входять гарбуз та кабачки), поступаючись лише Китаю, повідомляє agronews з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу.

Вирощування гарбузів широко розповсюджене в Україні завдяки своїй невибагливості до обробки ґрунту та значній кормовій і харчовій важливості.

За даними Державної служби статистики, в 2020 р українським господарствам вдалось виробити близько 650 тис. т гарбузів, що на 9% нижче аналогічного показника минулого року.

“Зменшення обсягів виробництва відбулося як за рахунок скорочення посівних площ під даною культурою, так і зменшення врожайності. Варто відмітити, що гарбузи переважно вирощуються в господарствах населення. На промислові та фермерські господарства припадає лише 2% вирощених в Україні гарбузів”, — розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин

Зовнішня торгівля гарбузами розвинена слабо. Імпортні відвантаження практично відсутні, а от експортні поставки хоча і зросли минулого року в 3,2 рази до 2 тис. т, але не перевищують 0,3% загального обсягу вироблених в Україні гарбузів. Основними країнами-імпортерами українських гарбузів є Велика Британія (62%), Румунія (19%) та Молдова (4%).

Нагадаємо, що Україна в жовтні-грудні 2020/21 маркетингового року (МР) відвантажила на зовнішні ринки близько 8,8 млн т кукурудзи, що на 8% поступається аналогічному показнику 2019/20 МР (9,5 млн т).

При цьому ключовим імпортером в звітний період був Китай, який наростив закупівлі в 2,8 рази щодо рівня аналогічного періоду 2019/20 МР — до 3,6 млн т.

Другу позицію зайняв Євросоюз, який скоротив закупівлі кукурудзи з України на 39% — до 2,7 млн тонн. Замикає першу трійку імпортерів Єгипет, який у жовтні-грудні імпортував 900,4 тис. тонн кукурудзи з України (-19% до торішнього рівня).

Як вже повідомляло NotaВene, Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходилась на четвертій позиції.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила експорт чавуну на 9%

Next Article

Через відсутність палива не працюють 19 блоків теплоелектростанцій та ТЕЦ

Related Posts
Total
0
Share