Україна – четверта серед постачальників продовольства в ЄС

Основними постачальниками агропродовольчих товарів в країни Євросюзу за підсумками першого півріччя стали Бразилія, Велика Британія, США, Україна і Китай, повідомляє Європейська комісія.

Про це свідчать дані свіжого звіту, опублікованого на сайті Єврокомісії. Разом топ-5 постачальників забезпечили імпорт 39,7% продовольства.

За січень-червень 2021 р імпорт агропродовольчих товарів в ЄС знизився на 1,3% в порівнянні з першими шістьма місяцями 2020 р. Насамперед, це було викликано значним падінням поставок з Великої Британії — на 30%.

У розрізі категорій товарів загальне зниження імпорту найбільше спостерігалося по тропічним фруктам, горіхам і спеціям, необсмаженої кави і чаю, фруктових соках.

З іншого боку, Єврокомісія відзначає зростання імпорту сої (на 27%), макухи (+28%), жирних кислот і воску (+14%).

Нагадаємо, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходилася на четвертій позиції.

Як вже повідомляло NotaВene, поставки української сільгосппродукції до Європейського Союзу в 2020 р становили 6,7 млрд доларів США, зменшившись в порівнянні з показником попереднього року на 10,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Число активних користувачів TikTok перевищило 1 мільярд на місяць

Next Article

Борги населення за послуги ЖКГ за рік виросли у 1,5 раза

Related Posts
Total
0
Share