Україна підписала угоду про ЗВТ з Туречиною

3 лютого в Києві в присутності президента України Володимира Зеленського та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана відбулося підписання угоди про зону вільної торгівлі між двома країніми, повідомляє Укрінформ.

Напередодні, 2 лютого, Кабінет міністрів затвердив проєкт угоди про вільну торгівлю між Україною й Туреччиною.

Ключова позиція домовленості — встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що становить 95% від загальної кількості товарів, що експортуються Україною. Окрім того, ще на 1348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита.

Зазначається, що Україна отримає покращені умови доступу на турецький ринок переробленої аграрної продукції, завдяки 0% мита на постачання Туреччиною зернових.

Угода також передбачає повне скасування турецьких мит на промислову продукцію. Так, нульове мито встановлюється на 510 із 840 металургійних товарів, на 130 встановлено часткове зменшення мита, та для 167 товарів металургії нададуть квоти не менше на 411 000 тонн.

Окрім цього, товар, що виробляється Україною з турецької сировини після активування угоди, буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки всіх європейських країн.

За попередніми прогнозами уряду, угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП і +2,6% до доходів домогосподарств.

Нагадаємо, що Туреччина в січні-листопаді 2020 р. збільшила імпорт чавуну з України на 50,1% в порівнянні з січнем-листопадом 2019 р. — до 246,6 тис. т. 

Про те, чому за останні п’ять років національна валюта Туреччини знецінилася більш ніж у п’ять разів, NotaВene.news розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Світові ціни на продовольство у січні зросли на 1%

Next Article

Meta встановила рекорд падіння ринкової вартості компанії

Related Posts
Total
0
Share