Україна переходить на електричний транспорт

Міністерство інфраструктури підготувало план дій щодо декарбонізації транспорту, які відповідають вимогам Європейського Союзу зі скорочення шкідливих викидів через зміни клімату, повідомляє Дзеркало тижня.

Одним із рішучих заходів, які погодив Кабінет міністрів, має стати перехід на електричний громадський транспорт до 2030 р.

• з 1 січня 2025 р. — у містах із населенням понад 300 тисяч осіб;
• з 1 січня 2027 р. — в інших населених пунктах;
• з 1 січня 2028 р. — для міжміських та міжобласних перевезень;
• з 1 січня 2030 р. до регулярних пасажирських перевезень допускатимуться виключно електробуси.

Крім того, уряд передбачив норму, згідно з якою не менше 90% автопарку перевізників мають складати електробуси вітчизняного виробництва.

Мінінфраструктури готує також закон про заборону ввезення в Україну як старих, так і нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння:

• з 1 січня 2027 р. — ввезення та перша реєстрація уживаного автомобіля з дизельним ДВЗ;
• з 1 січня 2030 р. — ввезення та перша реєстрація нових бензинових та дизельних автомобілів.

Слід зазначити, що обмежувальні заходи стосуватимуться також уже зареєстрованих автомобілів.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Законами продовжуються або розширються пільги для імпортерів і покупців електромобілів. Зокрема, продовжує до 1 січня 2026 р. звільнення від сплати ПДВ-операцій зі ввезення та/або постачання легкових електромобілів.

Як вже повідомляло NotaВene, за 2021 р. в Україні було зареєстровано 8541 EV, що на 18,9% перевищило результати 2020 р. При цьому частка нових електромобілів збільшилася до 14,2% (у 2020 р — 8,9%).

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво молока за рік скоротилося на 6%

Next Article

Відвантаження металопродукції залізницею зросли на 6%

Related Posts
Total
0
Share