Україна отримуватиме вугілля з Польщі, США і ПАР

Українські виробники електроенергії вже мають законтрактовані обсяги постачання вугілля з Польщі, США та Південно-Африканської Республіки, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

“У листопаді очікується 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля, і водночас зросте частка імпорту завдяки диверсифікації джерел постачання. Українські компанії вже уклали контракти на постачання вугілля з Польщі, США, ПАР”, — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, вартість імпортного вугілля сягає 300 доларів США за тонну, особливо вугілля, яке постачають морським шляхом.

Міністр зазначив, що у жовтні на теплоелектростанції надійшло 1,3 млн тонн вугілля власного виробництва, або 85% від загального обсягу постачання. Імпорт становив 260 тис. тонн, з яких на державну генерацію припадає 36 тис. тонн.

Нагадаємо, що із 1 вересня по 1 жовтня 2021 р запаси кам’яного вугілля зменшилися на 9,8%, до 1,67 млн тонн, мазутів — на 3,1%, до 76,89 тис. тонн.

Як вже повідомляло NotaВene, станом на ранок 25 жовтня 2021 р запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) становили 701,3 тис. тонн, що на 6,9% менше порівняно із запасами на 18 жовтня.

Згідно із затвердженим міністерством планом, на 25 жовтня на складах мало бути 2,971 млн тонн вугілля. Таким чином, фактичні запаси палива менші від планових у 4,2 раза.

Варто зазначити, що ДТЕК Енерго та Центренерго домовились про спільну поставку 75 тис. тонн вугілля зі США, обсяг вугілля буде розподілено рівними частинами між генеруючими компаніями.

Total
0
Shares
Previous Article

Темпи зростання світових цін на продовольство досягли 10-річного максимуму

Next Article

Світові викиди повернуться до допандемічного рівня вже цього року

Related Posts
Total
0
Share