Україна отримала 2,7 млрд від МВФ

Concept of IMF tranches. Pack of dollars as pills in blister pack. 3d

23 серпня набув чинності загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) між країнами – членами МВФ на суму 650 млрд доларів США, повідомляє директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

Відповідне рішення Рада керуючих МВФ затвердила 2 серпня, а загальний розподіл 456 млрд СПЗ набув чинності 23 серпня.

“Найбільше в історії виділення спеціальних прав запозичення (СПЗ) — близько 650 млрд дол. — набуває чинності сьогодні. Виділення є значним поштовхом для світу та, якщо його розумно використати, є унікальною можливістю подолати цю безпрецедентну кризу”, — заявила Георгієва.

Новостворені СПЗ переведені країнам-членам МВФ пропорційно їх існуючим квотам у фонді. Близько 275 млрд дол. (приблизно 193 млрд СПЗ) з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується, і країнам, що розвиваються, в тому числі країни з низьким рівнем доходу отримали 21 млрд дол.

Україна отримала 2,7 млрд дол., оскільки квота країни в МВФ — 0,42%.

Виділення СПЗ забезпечить додаткову ліквідність світової економічної системи, адже доповнить валютні резерви країн та зменшить їх залежність від внутрішнього чи зовнішнього боргу, стверджує МВФ.

Нагадаємо, що найбільший обсяг виплат за держборгом у поточному році припадає на вересень — 104,2 млрд грн (17% виплат за весь поточний рік), у тому числі 81,4 млрд грн — по зовнішньому держборгу (це 51% виплат по зовнішньому боргу за весь рік).

Як вже повідомляло NotaВene, МВФ змінює порядок надання допомоги державам з низьким рівнем доходу.

Total
0
Shares
Previous Article

Криптобиржа Binance переходит на личности

Next Article

Бюро економічної безпеки очолив Вадим Мельник

Related Posts
Читать дальше

Стокгольмський арбітраж відмовив міноритаріям Укрнафти стягнути 6 млрд дол. з України

Стокгольмський арбітражний суд відмовив у стягненні більше 6 млрд доларів з України трьом міноритарним акціонерам ПАТ “Укрнафта”. Власники…
Total
0
Share