Україна отримає в листопаді 700 млн дол. від МВФ

Місія Міжнародного валютного фонду і влада України досягли угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement) стосовно першого перегляду програми у форматі стенд-бай, повідомляє МВФ. Це дозволить у листопаді отримати транш кредиту по програмі, термін дії якої продовжать на шість місяців.

“Місія МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу стосовно заходів на підтримку реформ, що їх здійснює країна у контексті угоди за форматом стенд-бай. Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми стенд-бай та прохання щодо продовження термінів програми”, — повідомляє фонд.

Завершення першого перегляду уможливить транш обсягом у 500 млн СПЗ (спеціальних прав запозичень), що становить еквівалент близько 700 млн дол., зазначає МВФ.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владковою-Голлар проводила дистанційне обговорення програми стенд-бай з представниками влади України у період з 21 вересня по 18 жовтня.

“Фахівці МВФ та влада України досягли угоди на рівні місії щодо оновленого переліку заходів економічної, фінансової та структурної політики. Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики, що їх спричинила пандемія в економіці та галузі охорони здоров’я, так і забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність, зменшити уразливість та посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій”, — сказала вона.

За її словами, оновлена програма фокусується на поверненні податково-бюджетної політики до засад середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально вразливих домогосподарств, посиленням податкового адміністрування та зменшенням фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, включно походженням з енергосектору.

Другий акцент — забезпечення незалежності НБУ та пріоритетного спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільового показника.

Третя ціль — поліпшенні фінансового самопочуття банків, включно через доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору.

Четверта — боротьбі з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства

Останнє завдання — зменшенні ролі держави та привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

“Як угода, так і прохання влади України щодо продовження програми до кінця червня 2022 р підлягають затвердженню керівництвом фонду та Радою виконавчих директорів МВФ. Цілеспрямована і позбавлена пауз реалізація потужних заходів у цих секторах, за умови їх відповідності меті програми та досягнутим домовленостям, відкриває шлях до винесення результатів першого перегляду на Раду виконавчих директорів МВФ орієнтовно у листопаді”, — стверджує Владкова-Голлар.

18-місячна програма з Україною у форматі стенд-бай з можливістю доступу до 3,6 млрд СПЗ (еквівалент близько 5 млрд дол.) була схвалена 9 червня 2020 р з метою забезпечення підтримки платіжного балансу та бюджету в той час, як влада України бореться з наслідками
шоку під пандемії COVID-19.

Ця програма покликана консолідувати попередні здобутки та сприяти просуванню України шляхом важливих структурних реформ з метою мінімізації ключових уразливостей.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд підтвердив свій прогноз зростання світової економіки на 6% на 2021 р в останньому звіті “Перспективи розвитку світової економіки” і покращив прогноз глобального зростання на 2022 р до 4,9% з 4,4%.

Як вже повідомляло NotaВene, в інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press президент Володимир Зеленський сказав, що продовження співпраці України з МВФ важливо для економічної стабільності та інвестиційного клімату, так як до програми МВФ прив’язані інші програми фінансової підтримки.

“Тому ми обов’язково зробимо все, що пообіцяли.  Я думаю, що на початку осені чи восени буде транш. Термінами займається уряд”, — зазначив президент України.

Зеленський перелічив вимоги Міжнародного валютного фонду до української влади: “Маяки” щодо судової реформи — там питання у Вищій раді правосуддя, ВККС і НАБУ. Ось ті законопроєкти, які на сьогодні передбачені МВФ. Всі три в першому читанні ухвалені. Я очікую подальших кроків від Верховної Ради. Все узгоджено. Але можуть бути несподіванки, сюрпризи — так у нас трапляється в парламенті”.

Total
0
Shares
Previous Article

Децентрализованные соцсети уже реальны

Next Article

Виробництво молока в Україні зменшилося на 6,1%

Related Posts
Читать дальше

Темпи зростання світових цін на продовольство досягли 10-річного максимуму

Темпи зростання світових цін на продовольство досягли найвищого рівня починаючи з липня 2011 року, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація…
Total
0
Share