Україна отримає 10 млн доз вакцини виробництва Pfizer

Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19, про що в лютому домовлялися президент України Володимир Зеленський і головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла, повідомляє офіс президента.

“Сьогодні дуже важливий день для України і для українців — ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт із компанією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини Pfizer. Це справді складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою — в мене з ним була розмова 8 лютого — він пообіцяв, що зробить усе можливе й неможливе. І зробив це”, — наводить слова Зеленського пресслужба президента.

Міністерство охорони здоров’я України також повідомляє про укладення рамкового договору з компанією Pfizer про постачання в Україну 10 млн доз вакцин. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що всі ці вакцини мають надійти впродовж 2021 р.

“Вакцині Pfizer в Україні бути! Тепер можу відкрито говорити про переговори, які тривали кілька місяців. Сьогодні Pfizer нарешті зі свого боку підписав рамковий договір про постачання в Україну 10 млн доз вакцин.  Ми очікуємо, що перші партії за цим контрактом почнуть надходити вже найближчими місяцями. А всі 10 млн доз будуть поставлені протягом 2021 р”, — зазначив міністр.

Нагадаємо, 8 лютого 2021 р. Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головним виконавчим директором фармацевтичної компанії Pfizer Альбертом Бурлою, під час якої останній пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна отримала перші партії вакцини за контрактом якнайшвидше.

Планувалося, що вакцину для профілактики COVID-19 від компанії Pfizer буде поставлено в Україну наприкінці лютого — на початку березня.

23 лютого 2021 р. головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив про реєстрацію в Україні вакцини від COVID-19 компаній Pfizer.

“Вакцинація в Україні проводиться зареєстрованими препаратами. Вчора в Україні зареєстрували два препарати імунобіологічних для профілактики COVID-19: це препарат CoviShield/AstraZeneca. а також зареєстрована вакцина Pfizer”, — сказав Ляшко.

Наприкінці березня стало відомо, що уряд України отримав підтвердження про постачання додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX, які буде доставлено траншами до кінця червня.

Як вже повідомляв NotaВene, німецька BioNTech разом з американською Pfizer підвищили план по річному виробництву вакцини від COVID-19 до 2,5 млрд доз до кінця 2021 р. Раніше компанії говорили, що планують виробити 2 млрд доз препарату до кінця року.

Варто зазначити, що фармацевтична компанія Pfizer очікує заробити на продажах вакцини проти COVID-19 в 2021 р. 15 млрд дол. 

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ попереджає про скорочення заощаджень населення

Next Article

UPD Renewables Хмельницького уклала інвестиційний договір з катарською Nebras

Related Posts
Читать дальше

Верховна Рада ухвалила закон про індустріальні парки

Український парламент ухвалив законопроєкт про індустріальні парки №4416-1 у другому читанні, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”. Отже, в індустріальних…
Читать дальше

В Україні зменшилась орендна плата за землю сільськогосподарського призначення

За даними Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, орендна плата за земельні ділянки сільскогосподарського призначення державної…
Total
0
Share