Україна оцінює потенціал виробництва зеленого водню в 5,5 млрд кубометрів на рік

Європейська економічна комісія ООН (UNECE) за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження провели дослідження потенціалу водневих технологій в Україні. Результати аналізу засвідчили доцільність запровадження водневої економіки, широкі можливості для цього, а також вигоду від інфраструктури, з’єднаної з ЄС, повідомляє Держенергоефективності.

За словами т.в.о. голови агентства Костянтина Гури, відповідно до цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 р. щодо встановлення потужностей вітряних електростанцій (ВЕС) та сонячних єлектростанцій (СЕС), середньорічне виробництво “зеленого” водню може скласти 5,5 млрд нормальних кубометрів (нм3).

Серед переваг використання “зеленого” водню:

 · забезпечення гнучкості роботи енергосистеми;

 · декарбонізація промисловості та транспортного сектору;

 · довгострокове зберігання електроенергії.

Для підготовки Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні до 2050 р. важливо опрацювати такі питання:

 · розробка законодавства та стандартів з виробництва, транспортування, зберігання та використання водню;

 · розробка стимулів;

 · реалізація пілотного проєкту з виробництва “зеленого” водню;

 · розвиток інфраструктури транспортування водню.

Розвиток водневої енергетики сприятиме активізації інноваційної та інвестиційної діяльності, зміцненню економіки, підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств, енергетичній незалежності та покращенню кліматичної ситуації в Україні.

Нагадаємо, Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проєкт з виробництва водневого палива. Учасником проєкту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української — ДТЕК.

В рамках проєкту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання — 25 мл.н євро. Згенерована енергія буде використовуватися для виробництва сталі з низькими викидами СО2.

На думку німецької газети Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal. Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі буде експортувати в ЄС 7,5 ГВт “зеленого” водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 р. (40 ГВт).

Як вже повідомляв NotaВene, міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Total
0
Shares
Previous Article

Випуск феросплавів скоротився з початку року на 4,3%

Next Article

Нафтогаз отримав право на користування чотирма ділянками

Related Posts
Total
0
Share