Україна обмежує імпорт кабелів та цементу

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила обмежити імпорт проводів ізольованих, кабелів та інших ізольованих електричних провідників без з’єднувальних деталей, кабелів волоконно-оптичних, складених з волокон з індивідуальними оболонками шляхом запровадження на три роки спеціального мита, повідомляє Урядовий кур’єр.

Спеціальне мито щодо цих товарів встановлено з дня застосування спеціальних заходів на рівні 23,5%, але через 12 місяців воно зменшиться до 22,3%, а через 24 місяці — до 21,2%. Обмеження не поширюються на низку країн.

“Зростання імпорту товару в Україну було обумовлено такими непередбаченими обставинами, як зростання виробництва, збільшення складських залишків та експорту товару з Китайської Народної Республіки, загостренням торгової напруженості між Китаєм та США, спад попиту в Республіці Білорусь, світовими тенденціями розвитку галузі відновлюваної енергетики та впровадження технології 4G”, — зазначається у повідомлені.

Крім того, комісія вирішила застосувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну клінкерів цементних та портландцементу з Туреччини. Обмеження вводяться на п’ять років шляхом справляння остаточного антидемпінгового мита за ставками від 32,64% до 50,54% митної вартості товару.

Нагадаємо, що в січні-2021 Міністерство економіки змогло у суді відстояти законність застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну цементу з Росії, Білорусі та Молдови.

Варто зазначити, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила факти дискримінаційних і недружніх дій із боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування і застосувала адекватні заходи, вирішивши впровадити спеціальне мито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Республіки Білорусь в розмірі 35% від митної вартості.

Як вже повідомляло NotaВene, комісія з міжнародної торгівлі США бачить необхідність у запровадженні остаточних антидемпінгових мит на імпорт сталевого арматурного дроту для попередньо напруженого залізобетону із семи країн, в тому числі з України.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий банк припиняє публікації рейтингу Doing Business

Next Article

У Китаї почалися арешти фінансових блогерів

Related Posts
Читать дальше

Уряд звільнив Коболєва і всю наглядову раду Нафтогазу

Кабінет міністрів прийняв рішення про звільнення голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“. Коболєв…
Total
0
Share