Україна обіцяє скоротити викиди СО2 на 65% у порівнянні з 1990 р.

Україна має намір взяти зобов’язання до 2030 р. скоротити викиди парникових газів на 65% в порівнянні з рівнем 1990 р., повідомляє міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський на своїй сторінці в Facebook.

“Проєкт другого Національно визначеного внеску (НВВ2) у Паризьку угоду сформований, — пише Роман Абрамовський. — Україна готова презентувати свою кліматичну мету і показати підвищені амбіції до скорочення викидів парникових газів”.

За словами міністра, глобальна боротьба з кліматичними змінами вимагає масштабних рішень на рівні держави, а ключові сектори повинні випробувати масштабні трансформації.

Наміченого у проєкті показника до 2030 р. планується досягти, зокрема, завдяки зростанню генерації електроенергії з відновлюваних джерел до 30% і відповідно зниження частки теплових станцій — до 13%. Половина згенерованої електроенергії залишиться за атомними станціями. “Декарбонізація енергосектора передбачає неминуче зниження видобутку вугілля і поетапне закриття шахт, — зазначає міністр. — Частка ВДЕ у роботі ТЕЦ повинна зрости, як мінімум, до 18%, а обсяги виробництва теплоенергії на біопаливі — до 30%”.

Разом з тим по житлово-комунальному сектору передбачається щорічна термомодернізація 1,3% житлового фонду, а також комплексні заходи енергоефективності, що включають, зокрема, використання ВДЕ у виробництві тепла, встановлення високоефективних котлів. За розрахунками Мінекології, це дозволить знизити споживання енергії на чверть.

Що стосується промисловості, НВВ2 передбачає щорічне зростання виробництва у середньому на 4% ВВП.

“Зростання має бути “зеленим” і відбуватися за рахунок модернізації та скорочення енергоємності галузі, — наголошує Абрамовський. — Необхідно збільшити частку електромобілів до 15%, стимулювати розвиток низьковуглецевого громадського транспорту, залізничного та водного, у сільському господарстві планується збільшити частку органічного виробництва до 3%, перехід на більш якісні добрива, впровадження технології мінімальної обробки земель”.

Проєкт розпорядження Кабінету міністрів про затвердження НВВ2 розміщений на сайті Мінекології для обговорення протягом квітня. У ньому наголошується, що він може бути скоригований після відновлення територіальної цілісності України, оскільки не включає достовірних даних на тимчасово непідконтрольних територіях.

Згідно з проєктом, зобов’язання України також включають досягнення кліматичної нейтральності не пізніше 2060 р., як це зазначено у національній економічній стратегії на період до 2030 р., затвердженій розпорядженням уряду у березні 2021 р.

Нагадаємо, що зараз триває процес узгодження із Посольством Великої Британії підтримки розробки нової енергетичної стратегії України до 2050 р. урядом Британії. Нова стратегія розроблятиметься на базі моделі низьковуглецевого розвитку енергетичного сектору, декарбонізації з урахуванням європейського “зеленого” курсу.

Як вже повідомляв NotaВene, за словами т.в.о. голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Костянтина Гури, відповідно до цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 р. щодо встановлення потужностей вітряних електростанцій (ВЕС) та сонячних єлектростанцій (СЕС), середньорічне виробництво “зеленого” водню може скласти 5,5 млрд нормальних кубометрів.

Total
0
Shares
Previous Article

З початку року стартапи залучили по всьому світу 125 млрд дол.

Next Article

Споживання електроенергії в Україні зросло на 7%

Related Posts
британка та її цуценя
Читать дальше

Британка витратила понад 12000 фунтів стерлінгів на подарунки для своєї собаки

У гардеробі тваринки сотні костюмів, що були розроблені відомим дизайнерами за спеціальним замовленням. 52-річна британка Аліса Торн витратила на різдвяні…
Читать дальше

Метінвест отримав дозвіл викупити Дніпровський меткомбінат

Антимонопольний комітет України дозволив міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній “Метінвест” опосередковано придбати цілісний майновий комплекс ПАТ “Дніпровський…
Total
0
Share