Україна може почати експорт зеленого водню в ЄС до 2024 р

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна зможе почати експорт до Європейського союзу водню, одержуваного з поновлюваних джерел енергії, до 2024 р, повідомляє портал elektrovesti.

“ЄС визначив Україну як пріоритетного партнера в постачанні цього нового типу енергії європейським споживачам. У нас є ресурси, політичне бажання і амбіція зробити Україну ключовим постачальником “зеленого” водню в ЄС. Такі проєкти вже запущені, і відповідно до оптимістичного сценарію, до 2024 р ми зможемо запустити перші експортні поставки”, — заявив Кулеба на IV Форумі асоціацій в Києві 21 жовтня.

Нагадаємо, що відповідно до цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 р щодо встановлення потужностей вітряних електростанцій (ВЕС) та сонячних єлектростанцій (СЕС), середньорічне виробництво “зеленого” водню може скласти 5,5 млрд нормальних кубометрів (нм3).

Як вже повідомляло NotaВene, українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС. Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об’єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС.

Варто зазначити, що Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проєкт з виробництва водневого палива. Учасником проєкту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української — ДТЕК.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця показала найбільший збиток серед усіх держкомпаній

Next Article

Річна інфляція в єврозоні досягла максимуму з 2008 р

Related Posts
Total
0
Share