Україна має сплатити 14 млрд дол. за зовнішнім боргом у наступні два роки

Завдяки надходженням від глобального розподілу СПЗ Україна змогла наростити резерви до максимального рівня з квітня 2012 р — 31,6 млрд доларів США станом на кінець серпня. Це забезпечило успішне проходження державою періоду пікових виплат у вересні (3,1 млрд дол.), повідомляє Національний банк.

Хоча резерви знизилися до 28,7 млрд дол. на кінець вересня, вони залишилися на високому рівні, близько 90% від мінімально необхідного рівня за критерієм МВФ.

НБУ наголошує, що співпраця з МВФ забезпечить доступ до іншого офіційного фінансування та міжнародних ринків капіталу. Так, очікується, що резерви наприкінці 2021 р зростуть та коливатимуться близько 30–31 млрд дол. протягом наступних двох років, що відповідатиме мінімально необхідному рівню за критерієм достатності МВФ.

Водночас порівняно з попереднім прогнозом очікується дещо слабший приплив капіталу за фінансовим рахунком. Це зумовлено як слабшим попитом нерезидентів на гривневі ОВДП на тлі посилення монетарної політики в розвинених країнах, так і зниженням боргових залучень приватного сектору.

“Ризики для зовнішньої стійкості не матеріалізувалися. Завдяки проходженню кризи без валютних шоків та збереженню доступу до зовнішнього фінансування, у тому числі завдяки співпраці з МВФ, зовнішній борг України відносно ВВП на кінець першого півріччя 2021 р скоротився до мінімального рівня з 2014 р (75,2%), а короткострокового — з 2009 р (28,4%).

Завдяки подальшому економічному зростанню та виваженим макроекономічній та фіскальній політикам очікується подальше зниження цього співвідношення. Достатній рівень резервів продовжуватиме відігравати роль буфера безпеки та забезпечить ліквідність для обслуговування зовнішнього боргу. Зокрема, протягом 2022 – 2023 рр Україна має сплатити близько 14 млрд дол. за зовнішніми зобов’язаннями. Тож продовження співпраці з МВФ і проведення структурних реформ дасть змогу підтримувати інтерес інвесторів та залучати необхідне фінансування для проведення виплат”, — зазначає НБУ.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів підвищило прогноз виплат за державним боргом у 2022 р на 12,7 млрд грн — до 438,49 млрд грн. Прогноз виплат у 2021 р практично не змінився і становить 596 млрд грн, у тому числі по внутрішньому боргу — 446,05 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, наприкінці першого кварталу поточного року співвідношення державного боргу до валового внутрішнього продукту в зоні євро вперше перевищило 100%. Співвідношення в єврозоні зафіксовано на рівні 100,5%, в країнах ЄС — 92,9%.

Варто зазначити, що показник глобального боргу в другому кварталі 2021 р зріс до нового рекордно високого рівня, наблизившись до позначки 300 трильйонів доларів США, водночас співвідношення боргу до ВВП вперше з початку пандемії скоротилося.За оцінками Інституту міжнародних фінансів (IFF), “загальний рівень глобального боргу, який включає борги уряду, домогосподарств, корпорацій та банків, зріс на 4,8 трлн дол. наприкінці червня, сягнувши 296 трлн дол. після незначного зниження в першому кварталі”.

Таким чином, глобальний борг збільшився на 36 трлн дол. у порівнянні із ситуацією до пандемії коронавірусу.

Total
0
Shares
Previous Article

АМКУ знову дозволив Новинському купити акції Харківобленерго

Next Article

Прибуток Amazon у III кварталі впав максимально за 4 роки

Related Posts
Total
0
Share