Україна домовилася з Угорщиною про імпорт газу

Оператори ГТС України та Угорщини уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022 р гарантованих потужностей для транспортування природного газу у напрямку Угорщина—Україна в точці з’єднання “Берег”, повідомляє ТОВ “Оператор ГТС України”.

Підписання угоди між ТОВ “Оператор ГТС України” та угорською компанією FGSZ створює можливість фізично імпортувати газ з Угорщини в Україну обсягом до 8 млн куб м на добу. З урахуванням наявних 27 млн куб м на добу потужностей для імпорту зі Словаччини, загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту природного газу з країн Євросоюзу з 1 січня 2022 р складатиме 35 млн куб м на добу.

Протягом перших трьох місяців 2022 р діятиме тестовий період роботи за новою угодою, під час якого оператори ГТС України та Угорщини продовжать погодження та налаштування технічних і операційних процесів із забезпечення фізичного транспортування природного газу у напрямку Угорщина—Україна для продовження дії угоди з 1 квітня 2022 р та подальшого збільшення обсягу гарантованих потужностей.

Від 31 грудня 2021 р потужності по імпорту газу з Угорщини можна буде придбати на аукціонній платформі RBP на добових аукціонах.

“Вперше з 2014 р Україна збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з Європи. Нова угода укладена саме з Угорщиною, з якої Україна цього року імпортувала 90% газу віртуальним реверсом. Це демонструє ринковий попит на угорсько-український маршрут транспортування газу, тож угода вигідна обом сторонам. Перші три місяці 2022 р ми працюватимемо в тестовому режимі: разом з угорським оператором FGSZ будемо погоджувати і налаштовувати процеси для надійного транспортування природного газу. Перший денний аукціон відбудеться 31 грудня 2021 р”, — заявив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. — Разом з українськими дипломатами, Міненерго та МЗС ми продовжуємо працювати над збільшенням гарантованих потужностей в Україну по інших пріоритетних напрямках — Словаччина, Польща”.

Нагадаємо, що Україна має сумарну потужність для імпорту газу з ЄС у 287,2 млн куб м газу на добу, з яких 252,2 млн куб м — переривчасті потужності, які не працюють за відсутності транзиту.

Як вже повідомляло NotaВene, Газпром 1 жовтня 2021 р зупинив транзит природного газу через Україну в напрямку Угорщини.

За даними ТОВ “Оператор ГТС України”, заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (із жовтня 2021 р до 30 вересня 2022 р) у розмірі 24,6 млн куб. м за добу.

Total
0
Shares
Previous Article
США увеличивают санкции против Nordstream-2. Это окно возможностей для Украины – эксперты

Северный Поток-2: раздел Европы между Берлином и Москвой

Next Article

Німеччина витісняє Україну та Словаччину з транзитерів російського газу

Related Posts
Читать дальше

Тайвань готовий відкрити виробництво чіпів у країнах Східної Європи

Влада Тайваню розглядає можливості взаємодії з трьома східноєвропейськими країнами, які зацікавлені у виробництві напівпровідникової продукції. Готовність острова до…
Total
0
Share