Uber вийшов у прибуток у другому кварталі 2021 р

Сервіс за замовленням таксі і доставки їжі Uber Technologies вийшов у прибуток у другому кварталі 2021 р завдяки нереалізованому доходу в розмірі близько 1,9 млрд доларів США від переоцінки її частки в Didi Global Inc. і Aurora Innovation Inc. Сукупний обсяг замовлень компанії збільшився на 114%, до рекордних 21,9 млрд дол., повідомляє Інтерфакс.

У квітні-червні чистий прибуток компанії склав 1,1 млрд дол., або 0,58 дол. на акцію, у порівнянні зі збитками в 1,78 млрд дол., або 1,02 дол. на акцію, за аналогічний період минулого року.

Скоригований збиток без урахування процентних і податкових виплат, зносу і амортизації (негативна EBITDA) — ключовий показник рентабельності операцій Uber — зменшився до 509 млн дол. у порівнянні з 837 млн ​​дол. роком раніше. Проте, він виявився вищим за середній прогноз аналітиків в 322 млн дол. через високі витрати компанії на залучення нових водіїв.

За прогнозом Uber, в третьому кварталі скоригована негативна EBITDA складе менше 100 млн дол., а в четвертому кварталі компанія вийде в плюс за цим показником.

“У другому кварталі ми інвестували у водіїв та домоглися значного прогресу: число активних водіїв і кур’єрів в США збільшилася майже на 420 тисяч в період з лютого по липень”, — заявив генеральний директор Uber Дара Хосровшахі.

Квартальна виручка Uber збільшилася більш ніж в два рази — до 3,93 млрд дол. із 1,91 млрд дол. роком раніше. Експерти, опитані FactSet, в середньому прогнозували цей показник на рівні 3,76 млрд дол. Виручка в сфері доставки їжі (Uber Eats) виросла на 122% в порівнянні з другим кварталом минулого року, в сегменті таксі — на 106%.

Число користувачів платформ Uber (активність облікового запису не рідше ніж раз на місяць, MAPC) в минулому кварталі підвищилася на 84%, до 101 млн. Консенсус-прогноз аналітиків передбачав зростання кількості користувачів до 108,9 млн.

Сукупний обсяг замовлень компанії зріс до рекордних 21,9 млрд дол. (консенсус-прогноз —21,25 млрд дол.), в тому числі замовлення Uber Eats виросли на 85% — до 12,91 млрд дол. (прогноз — 12,6 млрд дол.), сервісу таксі — на 184%, до 8,64 млрд дол. (прогноз — 8,3 млрд дол.), логістичного підрозділу — на 64%, до 348 млн дол.

Uber стала однією з компаній, які, з одного боку, серйозно постраждали в результаті пандемії, а з іншого, виграли. Попит на послуги таксі різко впав під час локдаунов, проте злетів інтерес до Uber Eats. Після зняття карантинних обмежень доходи сервісу таксі зросли, проте швидке поширення нового штаму COVID-19 “дельта” ставить під загрозу його найближчі перспективи.

Акції Uber подешевшали на 4% на додаткових торгах 4 серпня після виходу звітності. Капіталізація компанії з початку поточного року знизилася на 18% і становить 8,4 млрд дол.

Uber надає послуги більш ніж в 900 містах в 70 країнах.

Нагадаємо, що чистий збиток Uber в IV кварталі склав 968 млн доларів США, або 0,54 дол. на акцію, у порівнянні з 1,1 млрд дол., або 0,64 дол. на акцію, за аналогічний період роком раніше. За підсумками всього 2020 р чистий збиток Uber скоротився на 20%, до 6,77 млрд дол., виручка зменшилася на 14%, до 11,14 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, сервіс таксі Uber надає британським водіям статус працівників компанії. Понад 70 тис. водіїв отримають деякі пільги, включаючи мінімальну заробітну плату, оплачувану відпустку та пенсійні внески. Раніше Uber кваліфікував водіїв як незалежних підрядників.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт авіапального за сім місяців скоротився на 15%

Next Article

Міжнародні резерви України зросли до 29 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share