У Запорізькій області запрацювала одна з найпотужніших ВЕС в Європі

В селищі Надеждине Приазовського району Запорізької області розпочала роботу перша черга Запорізької ВЕС з 27 вітряків, повідомляє інформаційне агентство “Укрінформ“.

“Після 10 років бюрократичної боротьби, саме зараз, завдяки тому, що за останні два роки в Україні значно покращилася робота державних органів, керівництву ВЕС вдалося оформити всі необхідні документи, встановити та запустити 27 вітряків”, — заявив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух.

Запорізька ВЕС розміщується за межами населених пунктів на території шести населених пунктів: Дівнинської, Добрівської, Дунаївської, Гірсівської, Надеждинської та Мордвинівської сільських рад Мелітопольського району.

Планується встановити до 167 вітряних турбін, з лінією електропередач 330 кВ на території сьомої — Новенської — сільської ради, також за межами населеного пункту.

Запорізька ВЕС вироблятиме достатні обсяги чистої, відновлюваної, незалежної електроенергії для 200 тис. домогосподарств України. Будівництво відбувається виключно за рахунок приватного капіталу, без витрат з державного бюджету.

Проєкт створення Запорізької вітрової електростанції (“Запорізької ВЕС”) втілюється компанією EuroCape New Energy (EuroCape), починаючи з 2009 р.

EuroCape — міжнародна група компаній, яка зосередила свою діяльність на виробництві відновлюваної енергетики на основних перспективних ринках Європи. EuroCape розвиває, а потім будує ці проєкти разом з провідними міжнародними виробниками вітряних турбін. Потім EuroCape володіє цими об’єктами і експлуатує їх, отримуючи прибутки в довгостроковій перспективі від продажу енергії, отриманої з відновлюваних джерел. EuroCape розпочала свою діяльність в Україні в 2008 р. Наразі ТОВ “ЮроКейп Юкрейн І” працює над розвитком та будівництвом проєкту вітрової електростанції 500 МВт в Приазовському та Мелітопольському районах Запорізької області.

Нагадаємо, що в Мелітопольському районі Запорізької області йде будівництво вітрової електростанції потужністю 792 МВт. Проєкт Zofia реалізує норвезька компанія NBT.

Після будівництва і введення в експлуатацію ВЕС Zofia буде виробляти близько 2770 ГВт-год. електроенергії, якої достатньо для енергозабезпечення понад 340 000 домогосподарств.

Вітрова електростанція буде сприяти усуненню близько 2 млн тонн викидів CO2 на рік, що становить п’яту частину щорічних викидів Києва.

Завершити реалізацію проєкту планується до кінця 2022 р. Загальна сума інвестицій складає близько 1,2 млрд євро. Після завершення будівництва цей об’єкт на Азовському узбережжі стане найбільшою береговою вітровою електростанцією в Україні і однією з найбільших у Європі.

Як вже повідомляло NotaВene, до 2030 р морська вітроенергетика забезпечить 900 000 робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Rystad Energy.

Варто зазначити, що світові інвестиції на розвиток і підтримку відновлюваних джерел енергії, електротранспорту та інших технологій, які спрямовані на декарбонізацію, досягли в минулому році рекордної позначки у 501 млрд. доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів

Next Article

Продажі через App Store перевищили 600 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share