У всьому світі банки скоротили кредитування галузі викопного палива на 9%

Найбільші банки світу в минулому році скоротили кредитування компаній, що займаються викопним паливом, на 9%. У той же час на п’ятирічному горизонті фінансування галузі демонструє зростання, повідомляє Reuters.

Відповідно до звіту Rainforest Action Network, Reclaim Finance, Oil Change International та інших неурядових організацій, 60 найбільших банків світу позичили понад 750 млрд 2,3 тис. доларів США компаніям, що працюють з викопним паливом. У 2019 р. показник склав 824 млрд дол.

У той же час відзначається, що за падінням, викликаним рекордно низьким рівнем інвестицій в нафтогазову і вугільну промисловість у другій половині 2020 р., обумовленим падінням попиту на паливо в результаті коронавірусної пандемії, було зафіксовано щорічне зростання на 4,4-5,5% у порівнянні з 2016 р., тобто через рік після підписання Паризької кліматичної угоди. Це зростання послідувало за сплеском попиту з боку компаній, що займаються видобутком викопного палива, які залучили дешеве фінансування в першій половині 2020 р.

“Не дивлячись на значне падіння з 2019 р. по 2020 р., загальна тенденція останніх п’яти років явно рухається в неправильному напрямку, — наголошується в документі. — Ми повинні рухатися до світу, де протягом наступного десятиліття навіть без пандемії виробництво викопного палива буде знижуватися майже так само швидко, як це було в 2020 р. Але на цей раз керованим чином”.

Темпи банківського кредитування компаній з високими рівнями викидів парникових газів все частіше знаходяться в центрі уваги, оскільки інвестори наполягають на більш докладної інформації про свої плани з управління ризиками, пов’язаними з кліматом, і можливості в своїх фінансових портфелях.

У цьому місяці HSBC став останнім кредитором з тих, що піддалися тиску, коли банк погодився припинити підтримку вугільної промисловості і прийняти короткострокові і середньострокові цілі відповідно до Паризької кліматичної угоди.

Нагадаємо, частка відновлюваних джерел енергії в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Як вже повідомляв NotaВene, частка вітру і сонця складає майже треть у виробництві електроенергії у Великій Британії. У 2019 р. британський системний оператор National Grid ESO оголосив, що до 2025 р. буде готовий до управління повністю безвуглецевої енергетичною системою.

Total
0
Shares
Previous Article

LG планує розгорнути комерційну мережу 6G до 2030 р.

Next Article

Об'єднана гірничо-хімічна компанія стоїть першою у черзі на приватизацію

Related Posts
Total
0
Share